Reklama

Monika Węgrzyn błysnęła w Tour de Pologne [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Prestiżowa kolarska impreza – Tour de Pologne – zawitała również na Podkarpacie. W wyścigu dla amatorów udział wzięła Monika Węgrzyn, która w ostatnich tygodniach pokazała klasę w kilku innych kolarskich imprezach.

- Przez ostatni tydzień cała Polska, w szczególnie jej południowo-wschodnia część, śledziła zmagania kolarzy szosowych z zawodowych ekip UCI PRo TOUR, jakie toczyli oni między innymi na podkarpackich trasach -

mówi Bogdan Karkut, opiekun Moniki.

Tradycyjnie smak rywalizacji na najtrudniejszym etapie wyścigu mają okazję poznać również kolarze amatorzy. - Wiele osób nie uprawia kolarstwa zawodowo, ale trenują amatorsko, niejednokrotnie z równie wielkim zaangażowaniem i poświeceniem, jak zawodowcy - podkreśla Karkut. Dla takich osób organizowany jest corocznie Tour de Pologne Amatorów, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kolarzy z całej Polski. Tak było i w tym roku i do Arłamowa, gdzie zlokalizowano start i metę tegorocznego wyścigu, przyjechało ponad 1300 kolarzy. 

- Musieli się zmierzyć z bardzo wymagającą trasą, z wieloma bardzo wymagającymi podjazdami i niebezpiecznymi zjazdami, gdzie prędkość przekraczała 80 km na godzinę - wspomina Karkut.

Piąta wśród kobiet

Najtrudniejszym podjazdem, który kilka godzin później pokonywali też zawodowcy, był trzykilometrowy podjazd pod Kalwarię Pacławską, gdzie przed samym szczytem wielu zawodników po prostu schodziło i prowadziło rower, bo nie mogli poradzić sobie z tą stromizną.

Warunkiem dopuszczenia do startu był brak po stronie zawodnika aktualnej licencji kolarskiej UCI, wyłączając kategorię junior.

- Wyczynowo trenujący juniorzy mogli tu wystartować, podobnie jak zawodnicy, którzy zakończyli karierę zawodową i choć aktualnie nie posiadają licencji, to jednak nadal prezentują bardzo wysoki poziom

- opisuje Karkut.

Poziom rywalizacji był więc w Arłamowie bardzo wysoki. Impreza ta była najważniejszym startem sezonu również dla naszej 18-letniej Moniki Węgrzyn, która osiąga coraz lepsze wyniki w kolarstwie z zamiarem podjęcia w przyszłym roku rywalizacji w zawodowym peletonie. W Arłamowie Monika, reprezentująca Cyklo-Centrum Kolbuszowa, odniosła duży sukces. - Pojechała po prostu rewelacyjnie i zajęła bardzo wysokie piąte miejsce w kategorii open kobiet i stanęła na podium w kategorii K-2 (od 18 do 30 lat) - cieszy się Karkut.

Do podium w kategorii open zabrakło jej zaledwie dwóch minut, a należy dodać, że za rywalki miała bardzo doświadczone zawodniczki z zawodową przeszłością i międzynarodowymi sukcesami. Trzecia była Anna Sadowska, była reprezentantka Polski na ME i MŚ w kolarstwie górskim. - W kolarstwie bardzo ważna jest (...)

Więcej w aktualnym numerze Korso.

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy