Reklama

Drużyny z Dzikowca i Raniżowa wzmacniają składy

Opublikowano: ndz, 21 cze 2020 16:47
Autor:

Drużyny z Dzikowca i Raniżowa wzmacniają składy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT KS Dzikowiec prawdopodobnie wzmocni dwóch nowych zawodników. Grająca ligę wyżej Raniżovia testowała ostatnio obrońcę, praktycznie też dogadano się w sprawie nowego napastnika, możliwe są też kolejne wzmocnienia.

W środę, 10 czerwca, zespoły Dzikowca i Raniżowa spotkały się w meczu kontrolnym. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 (gole: A. Piłat, P. Klecha, A. Maciąg - Sałek 3). Zespół z Raniżovia po raz pierwszy poprowadził nowy trener, Stanisław Pruś. W Raniżowie pojawiło się dwóch nowych zawodników: obrońca Łukasz Kościółek z Herkulesa Trzebuska i napastnik Sławomir Rembisz z Łowiska. 

Ten drugi w przeszłości występował w grupach młodzieżowych raniżowskiego klubu. Jest prawie pewne, że wzmocni ekipę Prusia. Działacze z Raniżowa wiedzą, że wychowanek Kolbuszowianki będzie chciał, by w jego drużynie występował obrońca Stanisław Pastuła.

 - Razem z trenerem możemy mieć trzech zawodników z Kolbuszowej - ocenia Jan Samojedny, działacz Raniżovii.

Trzecim zawodnikiem może być pomocnik. W kręgu zainteresowania jest Tomasz Warzocha, choć możliwe są rozmowy z innymi, np. z Robertem Mickiem. Klasa A3 Rzeszów będzie w nowym sezonie liczyć 19 zespołów. Wycofała się bowiem Złotniczanka Złotniki. Rozgrywki ruszą już 25 lipca.

Faworytem w walce o awans z siódmej grupy B klasy podokręgu Rzeszów będzie KS Dzikowiec. W pierwszym sparingu pojawił się nowy napastnik, Marcin Kiwak z Huraganu Przedbórz. Z zespołem prowadzonym przez Pawła Skupińskiego trenuje jego były podopieczny obrońca Dawid Płoch. Były zawodnik Wilgi Widełka jesienią występował w Koronie Majdan Królewski. W zimie miał wrócić do Widełki, ale teraz wszystko wskazuje na to, że wzmocni zespół z Dzikowca. 

Skupiński ma w planie jeszcze kilka sparingów. Dzikowiec zagra jeszcze z Majdanem Królewskim, Zaciszem Trześń, Błękitnymi Siedlanka.

- Ustalimy coś jeszcze, myśleliśmy, że liga ruszy wcześniej - przyznaje Skupiński. Rozgrywki klasy B7 rozpoczną się dopiero 23 sierpnia (10 drużyn). 

- Będziemy chcieli powalczyć o awans, ale dziś nie składamy deklaracji. Trenujemy dwa razy w tygodniu, kadra jest dość szeroka, liczy około 20 zawodników, na pierwszym sparingu miałem 17 chłopaków - przyznaje były opiekun Wilgi Widełka.

Z wyjazdów zagranicznych wrócić mają jeszcze Mateusz Jamróz i Michał Michałek. 

Z powodu kontuzji kolana w nowym sezonie raczej nie zobaczymy Tomasza Grądzkiego. Możliwe, że Stali Nowa Dęba wróci bramkarz Mateusz Michałek. W sparingu z Raniżovią między słupkami stanął Krzysztof Bajek z zespołu juniorów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE