Drużyna z Kopci broni pozycji lidera

Drużyna z Kopci broni pozycji lidera - Zdjęcie główne

Zespół KS-u Kopcie przygotowuje się do najważniejszych meczów rundy rewanżowej. Z piłką Damian Dziuba.

SPORT Zawodnicy KS-u Kopcie stracili punkty w Tarnowskiej Woli, ale nadal mają 4 punkty przewagi nad wiceliderem z Jadach. Do końca sezonu został o pięć kolejek.

Kopcie zdążyły na wiosnę rozegrać tylko trzy ligowe kolejki. Stalowowolska B klasa (grupa I) liczy tylko 9 zespołów. Zespół z gminy Dzikowiec ma szanse, by awansować do A klasy. W  pierwszych dwóch meczach Kopcie zgarnęły 6 punktów, czyli komplet. Najpierw wygrały wyjazdowy mecz z KS-em Cygany (2:1), a potem pokonały u siebie Knapy - 1:0. W miniony weekend Kopcie zanotowały pierwszy remis w tym sezonie.

Zespół Stanisława Żarkowskiego podzielił się punktami z LZS-em Tarnowska Wola. Mecz nie ułożył się po myśli Kopci. Już po nieco ponad pół godzinie gry miejscowi wygrywali 2:0. Zaskoczyli naszych dwoma stałymi fragmentami gry. - My mieliśmy więcej z gry, ale gospodarze mieli dobrze przygotowane stałe fragmenty gry - przyznawał trener Żarkowski. Kopcie, jak na lidera  przystało, nie złamały się dwoma trafieniami Tarnowskiej Woli. Jeszcze przed przerwą  KS zdobył dwie bramki i przed rozpoczęciem drugiej połowy mecz jakby rozpoczął się na nowo. - Mieliśmy w drugiej połowie swoje okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Z drugiej strony przeciwnik też miał swoje szanse. Mecz mógł zakończyć się naszą wygraną, ale też mogliśmy przegrać. Mecz był wyrównany, więc nie narzekamy na ten remis  - podsumował Żarkowski. Spotkanie w Tarnowskiej Woli rozegrano w sobotę i część (pracujących) zawodników dojechała dopiero na drugą połowę. - Skład, który wystawiłem, nie był zły, kadra jest dość wyrównana - ocenia trener Kopci.

Drugi raz w tym sezonie na boisku pojawił się 42-letni Sylwester Żarkowski, legenda klubu z Kopci. - Przez pewien czas był za granicą. Teraz jest na miejscu, zaczął chodzić na treningi i chce grać, więc dostaje szanse. Będzie "łapał" coraz więcej minut - tłumaczy Stanisław Żarkowski, brat Sylwestra.

Remis z Tarnowską Wolą nieco pokrzyżował plany Kopci, ale nasza ekipa docenia ten punkt. - Tarnowska Wola ma wyrównany zespół. LZS był nastawiony na bardzo twardą walkę, nie zamierzali nam odpuszczać - podkreśla Żarkowski. Po przerwie Kopcie miały siły do ataku, a w dobrych sytuacjach znaleźli się - Jakub Nidental i Patryk Deptuch. W dobrej sytuacji znalazł się również Sylwester Żarkowski. W  najbliższy weekend Kopcie powalczą u siebie z Płomieniem Chmielów, a potem na wyjeździe z Płomieniem Trześń. Kopcie będą faworytem tych meczów. Dopiero w przedostatniej kolejce spotkają się z LZS-em Jadachy.

Poziom rozgrywek w rundzie wiosennej poszedł w górę. KS ma za sobą już trudny bój z Knapami. Wygrał 1:0, po trudnym pojedynku. - Kolejarz gra bardzo solidną piłkę. Wygrana z nimi kosztowała nas sporo sił - podkreśla Żarkowski. Styl gry ekipy Kopci od lat jest coraz lepszy. KS wprawie każdym meczu wypracowuje sobie przewagę nad rywalem. - Czasem gorzej jest z wykorzystywaniem bramkowych sytuacji, ale generalne nie  mam powodów, by narzekać - mówi szkoleniowiec Kopci. Obecnie w wyścigu o awans pozostały Kopcie i Jadachy. Na początku rundy blisko lidera były jeszcze Cygany. W pierwszym wiosennym meczu KS wygrał na boisku przeciwnika - 2:1. - To była próba charakterów, którą moja młoda drużyna przeszła pozytywnie. Przypominam, że 95 procent kadry tworzą gracze w wieku około 20 lat. To była ważna wygrana, bo Cygany przed tym meczem jeszcze liczyły się w wyścigu o awans - podkreśla Żarkowski.

Przed rundą rewanżową Kopcie wzmocnił Arek Kwaśnik z juniorów Korony Majdan Królewski. - To zawodnik do gry w środku pola. Na pozycji numer 6 lub 8 - mówi trener Żarkowski, któremu niedawno wypadł ze składu wartościowy, środkowy obrońca - Jakub Wojdyło. Przez kontuzję nie zagra on w tym sezonie. W związku z tym do linii obrony został cofnięty Dominik Tęcza, do tej pory pomocnik. Przez wyjazdy zagraniczne ze składu wypadł Krystian Rembisz. W zimowym okresie przygotowawczym Kopcie grały sparingi z Kosowami, Dzikowcem, Brzózą Królewską i ze Strażakiem Grochowe.

Tak było w ostatniej kolejce (8/9 maja)

• LZS Tarnowska Wola - KS  Kopcie 2:2 (2:2) Bramki: 16, 22, - Nindental 30, Dziuba 41
  • KS: Kaczorowski - K. Wilk (46 W. Kopeć), Dominik Tęcza, D. Żarowski, Daniel Tęcza (83 Ł. Kopeć) - Deptuch, Kwaśnik, B. Kopeć, Płaza (46 P. Jakub, 57 Syska) - Dziuba - Nidental (80 S. Żarkowski). Trener Stanisław Żarkowski.
 POZOSTAŁE WYNIKI: Chmielów – Zabrnie 2:2; Knapy - Jadachy 1:2; Cygany – Wspólnota II Serbinów 7:1. Pauza Trześń.

W  najbliższej kolejce (16 maja): Kopcie - Chmielów (n. 13.30)