Reklama

Włodzimierz Bodnar z Podkarpacia: "Nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju!"

Opublikowano:
Autor:

Włodzimierz Bodnar z Podkarpacia: "Nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju!" - Zdjęcie główne

Włodzimierz Bodnar skierował ostre słowa do rzecznika resortu zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Włodzimierz Bodnar, lekarz z Podkarpacia odpowiedział rzecznikowi resortu zdrowia Wojciechowi Andrusiewiczowi, który leczenie amantadyną nazywa "testowaniem na ludziach". - Ogłoście od razu, że badania nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju - napisał medyk z Przemyśla.

Przypomnijmy: Badania kliniczne, które mają sprawdzić, czy amantadyna może być używana w leczeniu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 rozpoczęły się dopiero w 391 dniu epidemii w Polsce. Temat ten nadal wywołuje kontrowersje. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz leczenie amantadyną nazwał "eksperymentem".

- Na świecie nie ma żadnych wiarygodnych danych dotyczących amantadyny i oddziaływania na COVID-19. To nie jest kwestia, tylko Polski, że Polska nie prowadziła badań nad amantadyną

- powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Roczne dziecko poparzone olejem. Potrzebny był śmigłowiec

Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przemyśla, który jako jeden z pierwszych w kraju zaczął stosować ten specyfik w terapii COVID-19 odpowiedział urzędnikowi.

- Zapytam wprost: czym panu zaszkodziła amantadyna, że została zastosowana w leczeniu chorych pacjentów – nawet jakby nie pomogła? Proszę podać jakie niepożądane działania ma amantadyna. W jaki sposób zaszkodziła i kogo zabiła? Albo kto z powodu zażywania amantadyny umarł? Z jakimi lekami amantadyna powoduje interakcje? W jaki sposób przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i finalnego zgonu? Proszę o przytoczenia faktów popartych naukowo. Chciałem tu publicznie przypomnieć, że (...) CZYTAJ DALEJ>>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy