Reklama

Wykorzystanie komputerowego sterowania urządzeń w obróbce materiałów

Opublikowano: czw, 13 lut 2020 15:00
Autor:

Wykorzystanie komputerowego sterowania urządzeń w obróbce materiałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Technologia CNC oznacza komputerowe sterowanie urządzeń. Jest to zaawansowany system sterowania pozwalający na interaktywne programowanie różnych maszyn i urządzeń CNC. System CNC jest wykorzystywany w maszynach obrabiających materiały różnego typu, takie jak metal, drewno i wiele innych. Umożliwia on między innymi uzyskanie optymalnych kształtów i detali w powtarzalnych seriach. Do obróbki i wycinania dokładnych kształtów o określonych parametrach czy kryteriach, a nawet złożonych detali wykorzystuje się zaawansowane technologicznie maszyny CNC.

Specjalistyczne maszyny do obróbki 

W ofercie firmy Eckert na stronie https://www.eckert.com.pl/pl/  znajdują się różne, innowacyjne maszyny do cięcia strumieniem wody, plazmą, tlenem oraz maszyny tnące przy użyciu lasera. Wszystkie cztery rodzaje obróbki materiałów dają odpowiednie formy zapewniając precyzję na najwyższym poziomie. Maszyny wykorzystywane do obróbki CNC to tzw. obrabiarki. Należą do nich m.in. przecinarki, które do obróbki wykorzystują różne technologie. Są nie tylko precyzyjne, ale także szybkie i uniwersalne. Wyróżniają się kompaktową, solidną konstrukcją, dużą dynamiką pracy oraz wysoką efektywnością. Można je wykorzystać do profesjonalnego użycia w małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach.

W jaki sposób technologia CNC zmienia nasz świat?

Obecne maszyny sterowane numerycznie można bardzo precyzyjnie zaprogramować. W praktyce oznacza to opracowanie i określenie każdego ruchu maszyny, dzięki czemu obróbka cyfrowa poszczególnych materiałów przebiega bardzo sprawnie, a oczekiwany efekt jest w pełni satysfakcjonujący. Dzięki wysokiej precyzji i możliwości otrzymania niezwykle różnorodnych kształtów, obróbkę materiałów za pomocą maszyn CNC stosuje się w wielu branżach przemysłu, m.in. w przemyśle mechanicznym, samochodowym czy lotniczym. Doskonałym przykładem niezwykle precyzyjnej obróbki CNC są koła łańcuchowe, obecnie dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach, wykorzystywane w złożonych i skomplikowanych przekładniach, co w zdecydowany sposób przyśpiesza postęp technologiczny w motoryzacji.

Dynamiczny rozwój przemysłu dzięki maszynom CNC

Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie, czyli wykorzystujące obróbkę CNC sprzyjają szybkiemu rozwoju przemysłu, gdyż pozwalają na wytwarzanie wyjątkowo precyzyjnych kształtów. Dzięki technologii CNC powstają śrubki, nakrętki, wałki, tuleje i koła łańcuchowe, a także różne złożone części i elementy maszyn. Maszyny sterowane numerycznie pozwalają na zwiększenie wydajności dzięki zwiększeniu szybkości obróbki. Umożliwiają także używanie narzędzi o mniejszych średnicach, które są bardziej zbliżone do wymiarów produktów finalnych. Dzięki temu zostaje zoptymalizowany czas dalszej obróbki oraz koszty, gdyż straty materiału redukowane są do minimum. Kolejnym atutem wykorzystania technologii CNC jest jej uniwersalność, co przekłada się na wysoką jakość produktów finalnych. W praktyce oznacza to, że maszynę można łatwo dostosować do produkcji różnych detali w bardzo krótkim czasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.