Reklama

Toksyna botulinowa w kosmetologii

Opublikowano:
Autor:

Toksyna botulinowa w kosmetologii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Sposobów na poprawę wyglądu zewnętrznego znamy wiele. Poza codzienną dbałością o czystość i nawilżenie skóry, pielęgnacją włosów, paznokci oraz stosowaniem umiejętnie dobranego makijażu, zabiegi medycyny estetycznej odgrywają coraz większą rolę. Kosmetologia umożliwia zastosowanie powszechnie używanych w wielu branżach substancji w celu poprawy wyglądu, jednak ich użycie wiąże się z odpowiednim dostosowaniem zabiegu do zdrowia oraz potrzeb pacjentki. Toksyna botulinowa (botoks) jest substancją, wykorzystywaną w medycynie od dwudziestu lat, jednak jego zastosowanie w kosmetologii rozkwitło niedawno i wciąż jest poszerzane oraz udoskonalane. Zabiegi dla ciała muszą być przyjemne, dlatego przed wstrzyknięciem botoksu warto się zrelaksować oraz skupić na zamierzonym efekcie zabiegu.

Toksyna botulinowa - czym jest i jakie jest jej zastosowanie?

Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks to znany w przemyśle spożywczym jad kiełbasiany. Szkodliwy w spożyciu, stosowany w niewielkich ilościach w medycynie, dermatologii i medycynie estetycznej botoks, wstrzykiwany podskórnie, wpływa na osłabienie przewodzenia pomiędzy mięśniem i jego nerwami, trwające przez okres od 3 do 6 miesięcy. Działanie botoksu ustępuje samoczynnie. W wyniku zastosowania botoksu, zanika kurczliwość mięśni, dzięki właściwie przeprowadzonemu zabiegowi skóra ulega wygładzeniu oraz następuje wymodelowanie owalu twarzy.Przed wykonaniem zabiegu nie zaleca się dodatkowych badań, a lekarz stwierdza zasadność użycia w drodze wywiadu z pacjentką. Zabiegi wykonywane są bez znieczulenia, a ostrzykiwanie botoksem przebiega po uprzednim schłodzeniu miejsca wkłucia lodem. Po zabiegu skóra może być obrzęknięta, a w miejscu zastosowania mogą pojawić się siniaki. Aby im zapobiec, lekarz po zabiegu smaruje skórę kremem z dodatkiem witaminy K. Efekt finalny obserwować można po kilku dniach od wykonania zabiegu, natomiast należy pamiętać o wizycie kontrolnej, która powinna odbyć się po dwóch tygodniach od zabiegu. Kurację botoksem oferuje m.in. wrocławska klinika Soft Skin – hsoftskin-clinic.pl.

Toksyna

Jakie zabiegi z botoksem wykonywane są najczęściej?

Najbardziej powszechnymi zabiegami z użyciem botoksu, które rozpowszechniły się w gabinetach medycyny estetycznej najszybciej, jest stosowanie botoksu w górnych partiach twarzy. Wstrzykiwanie botoksu w powieki pozwala złagodzić zmarszczki wokółoczne, Botoks w obrębie mięśni, marszczących czoło wpływa na widoczne zlikwidowanie widoczności zmarszczek mimicznych, a zastosowanie toksyny botulinowej w okolicy czoła i brwi wiąże się z wygładzeniem tych okolic. Botoks na górną część twarzy jest najpowszechniej stosowany, choć pojawiają się zabiegi, dotyczące dolnej partii twarzy, okolic podbródka oraz dekoltu. 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegów

Zabiegi z użyciem botoksu stosowane są u kobiet w każdym wieku, profilaktycznie wykonuje się je u pań przed ukończeniem 30 roku życia, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek oraz wygładzić skórę, po trzydziestym roku życia i u kobiet starszych. Przeciwwskazaniem jest ciąża i menstruacja oraz występowanie stanów zapalnych skóry, związanych np. z trądzikiem. Nie powinno się wykonywać zabiegów podczas zażywania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, zawierających kwas acetylosalicylowy, jak polopiryna lub aspiryna. nie wykonuje się zabiegów z użyciem botoksu u osób, cierpiących na osłabienie siły mięśni. Wskazaniami natomiast mogą być widoczne zmarszczki. U 2% pacjentek mogą pojawić się skutki uboczne, objawiające się nudnościami, wymiotami, bólem głowy oraz objawami grypopodobnymi. Aby zabieg został wykonany prawidłowo, należy wybrać renomowany gabinet, w którym doświadczony specjalista dobierze odpowiednią ilość substancji, wstrzykiwanej pod skórę. Zbyt duża ilość botoksu może objawić się czasowym porażeniem mięśni twarzy, które ustępują po kilku miesiącach. Stosowanie toksyny botulinowej w odpowiednich ilościach jest bezpieczne, wtedy botoks nie wchłania się do organizmu, działając miejscowo. Doświadczenie i precyzja wykonania zabiegu są gwarancją osiągnięcia pożądanego efektu po zabiegu. 

 

 

 

Soft Skin Dermaclinic

ul. Dąbrowskiego 32/1u

50-457 Wrocław

Tel. 48 512 822 207

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE