Reklama

Skuteczne metody wybielania zębów

Opublikowano:
Autor:

Skuteczne metody wybielania zębów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Przebarwienia powstają na zębach na skutek codziennego spożywania barwiących pokarmów i napojów. Niekorzystne działanie na szkliwo mają zwłaszcza kawa, herbata i czerwone wino. Przebarwieniom sprzyja również palenie papierosów, zła higiena jamy ustnej, a nawet zażywanie niektórych antybiotyków.

Szkliwo ciemnieje z wiekiem, ale nawet u młodych osób zęby często mają naturalnie ciemny odcień, co jest uwarunkowane genetycznie. Jeżeli pasty wybielające i domowe sposoby nie przynoszą zadowalających efektów, warto wybrać się do gabinetu dentystycznego oferującego wybielanie zębów, np. http://felknerestetyczna.pl/stomatologia/wybielanie-zebow/. Nowoczesne technologie stosowane w stomatologii estetycznej mogą skutecznie pomóc w pozbyciu się przebarwień i uzyskaniu pięknego uśmiechu. Jakie są skuteczne metody wybielania zębów?

 

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Metoda ta jest kilkuetapowa i polega na nakładaniu na zęby akrylowych nakładek wypełnionych żelem wybielającym. W pierwszej kolejności od pacjenta pobierany jest specjalny wycisk, z którego przygotowywana jest nakładka idealnie dopasowana do kształtu zębów. Następnie pacjent otrzymuje żel wybielający do stosowania w domu. Żelem wypełnia się wycisk, który trzeba nosić przez klika godzin dziennie lub pozostawić na zębach na noc. Cały proces wybielania jest dość długotrwały, ponieważ nakładki należy stosować od 2 do 4 tygodni. Przed wykonaniem tego zabiegu niezbędne jest oczyszczenie zębów z kamienia i osadu, natomiast po zabiegu należy przez pewien czas (około 4 - 6 tygodni) zrezygnować z barwiących pokarmów i napojów, gdyż żele wybielające powodują odwodnienie szkliwa, przez co zęby są bardziej narażone na przebarwienia.

 

Wybielanie zębów lampą

Równie skuteczną, ale szybszą metodą jest wybielanie zębów przy użyciu specjalnej lampy podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Tak jak przy wybielaniu nakładkowym, zęby należy wcześniej oczyścić z kamienia i osadu, a także wyleczyć wszelkie ubytki i stany zapalne. Stomatolog rozpoczyna zabieg od nałożenia żelu ochronnego na dziąsła i utrwalenia go za pomocą lampy. Następnie zęby pokrywane są żelem wybielającym, który poddawany jest działaniu lampy LED. Zaletą tej metody jest jej szybkość - efekt wybielenia zębów jest widoczny już po około 1,5 godzinnym zabiegu, a także bezpieczeństwo dla zębów. Po tym zabiegu również istotne jest stosowanie diety eliminującej produkty narażające szkliwo na przebarwienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE