Reklama

Pionizacja pacjenta

Opublikowano: czw, 17 sty 2019 13:00
Autor:

Pionizacja pacjenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Sprzęt i urządzenia rehabilitacyjne są najczęściej stosowane na oddziałach chirurgicznych oraz ortopedycznych. Tyczy się to zwłaszcza takich sprzętów jak stoły do pionizacji pacjentów. Czasami wykonanie takiej czynności jest konieczne, tak aby można było bezpiecznie zająć się pionizacją pacjenta w stabilnej pozycji. Można wspomóc tym samym pacjenta w procesie wstawania z łóżka.

Zapobieganie zmianom w układzie moczowym oraz mięśniowym

Zbyt długie przebywanie w pozycji leżącej prowadzi do bardzo poważnych zmian chorobowych, w tym zmian zachodzących w:

       układzie moczowym,

       układzie krwionośnym,

       układzie kostno-stawowym.

Z racji tego wielu lekarzy decyduje się na zastosowanie stołów do pionizacji w leczeniu swoich pacjentów, tak aby mieć większy wpływ na ich leczenie, które może się dzięki temu zakończyć powodzeniem. Sprzęt rehabilitacyjny z tej kategorii przyda się nie tylko w szpitalach, ale też w wielu różnych klinikach. Problemy z ruchem ma wielu pacjentów, często są oni przykuci do łóżka przez wiele tygodni, z uwagi na swoje dolegliwości, dlatego należy zrobić wszystko, co można, aby ich jak najczęściej pionizować. Właśnie po to zostały stworzone stoły do pionizacji, które mogą być oczywiście regulowane.

Jak wyglądają poszczególne etapy pionizacji?

Sprzęt rehabilitacyjny musi być odpowiednio użytkowany, na szczęście odpowiedzialne są za to przeszkolone osoby, które wiedzą doskonale jak się za to zabrać. Pierwszym etapem pionizacji jest uniesienie głowy pacjenta, podkładane są wtedy, np. poduszki lub koce, w zależności od tego, co zaleci lekarz. Następnie przechodzi się do etapu siedzenia w łóżku, o ile oczywiście pacjenci tolerują taką pozycję, ponieważ w niektórych przypadkach jest to trudne do zrealizowania. Trzecim etapem jest siedzenie z opuszczonymi nogami, następnie chory jest przenoszony na specjalny wózek, aż na końcu wstaje z łóżka i chodzi. Oczywiście uzależnione jest to od indywidualnych przypadków, czasami na efekty pionizacji trzeba czekać miesiącami, jednak sprzęt rehabilitacyjny jest w takich sytuacjach nieoceniony.

Pomocne dodatki

W stołach do pionizacji wykorzystane zostały pomocne dodatki, aby można było oczywiście wspomóc pacjenta w jego walce z chorobą, tak aby szybciej mógł on wstać z łóżka. Mowa tutaj chociażby o podnóżkach oraz podłokietnikach, wszystko jest uzależnione od tego, jaki model stołu do pionizacji się wybierze. Wybrać można np. takie modele jak: NSR-P Comfort, SP-2, czy też SP-1. Wszystkie modele stołów do pionizacji dostępne są w sklepie ze sprzętaem rehabilitacyjnym Ronomed – www.ronomed.com.pl. Sprzęt rehabilitacyjny sprawi, że rehabilitacja będzie przebiegać na oddziałach chirurgicznych i ortopedycznych znacznie sprawniej. Jest to wskazane działanie przez wielu specjalistów, którzy zalecają swoim pacjentom jak najczęstszą pionizację, aby w organizmie nie zaszło do nieodwracalnych zmian, nad którymi nie będzie się już dało w żaden sposób zapanować. Zaletą stołów do pionizacji jest to, że posiadają zróżnicowane wymiary, a co za tym idzie można je z ogromną łatwością dobrać do chorego pacjenta, który będzie wkrótce uczestniczył w procesie pionizacji. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.