Reklama

Pamiętaj o odpoczynku! Jest to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia

Opublikowano: wt, 6 paź 2020 15:00
Autor:

Pamiętaj o odpoczynku! Jest to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Stres, pośpiech i wieczne zamartwianie się otaczającymi nas problemami -tak w skrócie wygląda nasza codzienność. Jednak pamiętajmy, żeby zachować w tym wszystkim równowagę. Po ciężkim dniu w pracy/ szkole/ uczelni zadbajmy o solidna dawkę spokoju i odpoczynku. Ostatnie badania badaczy z Natural Pharmaceuticals uświadomiły nam, że wiele osób ma problemy ze snem. Jest to duży problem, ponieważ przekłada się na późniejsze problemy ze zdrowiem, a także z koncentracją i zapamiętywaniem. Sen jest kluczowym elementem naszego, życia, więc nie możemy go ograniczać. Odpoczynek jest tak samo ważny jak praca… a może i ważniejszy, bo gwarantuje nam zdrowie.

Odpowiednie warunki

Specjaliści wskazują, że kluczową kwestią, która wpływa na jakości snu stanowią warunki, w jakich śpimy. Składa się na to temperatura w naszej sypialni, która powinna być komfortowa. Zbyt wysoka będzie utrudniać nam zasypianie, a z kolei zbyt niska będzie nieprzyjemna. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie spania przy zamkniętym oknie, jednak pamiętajmy przy tym, aby unikać przeciągów. Pokój do spania powinien być odpowiednio zaciemniony, aby światło nas nie drażniło i nie utrudniało nam zasypiania. Tutaj należy również wspomnieć o kolorowych ścianach, plakatach, a także kolorowych ekranach smartfonów czy telewizorów. Unikajmy ich przed snem jak tylko możemy! Natural Pharmaceuticals wskazuje, że niepotrzebnie rozpraszają one naszą uwagę, a tym samym zaburzają nasz odpoczynek.

 

Rutyna i spokój dozwolone

Stres w naszym życiu niekiedy powoduje złą jakość naszego snu. Stres nie jest czymś złym, gdy występuje u nas chwilowo np. w trudnej sytuacji, przed ważnym egzaminem czy spotkaniem, poniewaz motywuje nas do większego wysiłku. Jednak, gdy utrzymuje się on na co dzień... musimy coś z tym zrobić, zanim skończy się to uszczerbkiem na zdrowiu. Jeśli nasza praca każdego dnia podnosi nam ciśnienie, znajdźmy sposób na jej odreagowanie. Każdy sposób jest dobry! Może być to spacer na świeżym powietrzu, wyjście na siłownię czy spotkanie ze znajomymi. Natural Pharmaceuticals informuje również, że według przeprowadzonych badań na jakość naszego snu wpływają drobne, wieczorne nawyki. Długa kąpiel, spokojna muzyka czy czytanie książek -ma to być okres wyciszenia.

 

Pamiętajmy o składnikach odżywczych

Może to wydawać się dziwne, ale nasza dieta również przesądza o jakości naszego snu. Jeśli zależy nam na efektywnym wypoczynku, postawmy na lekkostrawną dietę w ciągu dnia, która składa się z kilku posiłków. Dietetycy sugerują, że ostatnia porcja posiłków powinna być zjedzona na 2/ 3 godziny przed położeniem się spać. Do tego powinniśmy unikać wieczorem alkoholu, kawy, mocnej herbaty czy coli. Suplementy diety mogą wspomóc nasze wyciszenie. Szczególnie produkty Natural Pharmaceuticals, które zawierają naturalne wyciągi i substancje poprawiające nasz sen. Jest to skuteczne rozwiązanie, jednak jeśli widzimy, że to nie przynosi efektów, a nasz problem cały czas się utrzymuje, powinniśmy zaczerpnąć pomocy u lekarza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE