Reklama

Oryginalne części do maszyn rolniczych - czy warto?

Opublikowano:
Autor:

Oryginalne części do maszyn rolniczych - czy warto? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Każdy rolnik w pewnym momencie musi dokonać wymiany zużytych lub zniszczonych części swoich maszyn. Wówczas należy zabrać pod uwagę budżet, a także opłacalność danego zakupu. W poniższym artykule zastanowimy się, czy warto kupować oryginalne części do maszyn rolniczych, czy może lepiej zdecydować się na tańsze zamienniki. Zapraszamy do lektury!

Oryginalne części rolnicze - zalety i wady

Kupując oryginalne części rolnicze mamy pewność, że dany komponent będzie na pewno pasował do naszej maszyny. Elementy od producenta charakteryzują się również najwyższą możliwą jakością, dzięki czemu ich wymiana będzie znacznie oddalona w czasie w porównaniu z tanimi zamiennikami. Właściwie jedyną wadą oryginalnych części jest ich stosunkowo wysoka cena. Pamiętajmy jednak, że stosując droższe, ale równocześnie lepsze komponenty, zmniejszamy ryzyko wystąpienia awarii, a także zwiększamy żywotność całej maszyny. Tanie zamienniki mogą bowiem spowodować groźne wypadki podczas pracy. Z kupnem oryginalnych części nie ma raczej problemu - najczęściej kupujemy tego typu komponenty bezpośrednio od producenta, lub autoryzowanego dealera danej marki. Warto zwrócić uwagę, że sklep rolniczy Poltechparts.pl jest autoryzowanym dealerem takich marek jak Massey Ferguson, czy Maschio Gaspardo. Internetowy sklep pozwala na łatwe i szybkie zakupy bez wychodzenia z domu!

Wysokiej jakości zamienniki

Tego typu części charakteryzują się nieco niższą jakością w porównaniu z komponentami oryginalnymi, ale ich wybór jest rekompensowany ich ceną. Produkowaniem tego typu części zajmują się wyspecjalizowane firmy, które posiadają duże doświadczenie w tej branży. Wysokiej jakości zamienniki posiadają również odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają je do eksploatacji.
 


 

“Podróbki”

Jest to wybór najmniej polecany. Dzieje się tak ze względu na bardzo niską jakość tego typu części. Podrobione komponenty są niezwykle tanie w porównaniu z oryginałami, jednak ich sposób wykonania pozostawia wiele do życzenia. Często zdarza się, że tania “podróbka” nie pasuje do danej maszyny tylko dlatego, że jej wymiar różni się od oryginalnego elementu zaledwie o ułamki milimetra. Tanie zamienniki nie posiadają żadnych certyfikatów, przez co ich używanie jest niebezpieczne. Maszyna podczas pracy może ulec dużej awarii, która może doprowadzić do groźnego wypadku, a na pewno będzie skutkować drogą naprawą sprzętu. Właśnie dlatego “podróbki” nigdy nie będą dobrym wyborem przy wymianie części do maszyn rolniczych.

Części używane

Bardzo dużą popularnością cieszą się na rynku części używane. Są oczywiście znacznie tańsze niż nowe, jednak przy ich zakupie nie mamy pewności, że są w pełni sprawne. Kupując używane części pamiętajmy, że musimy je dokładnie obejrzeć i sprawdzić ich stan. Warto kupować używane części ze sprawdzonych źródeł i nie decydować się na ofertę tylko dlatego, że jej cena jest niezwykle korzystna. Bardzo niska cena powinna być dla nas sygnałem, że możemy mieć do czynienia z potencjalnym oszustem.
 


 

Regularny przegląd jest niezwykle ważny!

Pamiętajmy, że regularny przegląd naszych maszyn rolniczych jest obowiązkowy dla bezpiecznej i wydajnej pracy w gospodarstwie. Przed rozpoczęciem sezonu powinniśmy przeprowadzić serwis naszych wszystkich maszyn. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przyszłe prace przebiegną sprawnie i po naszej myśli. Szczególnie mocno powinniśmy przyjrzeć się opryskiwaczom, ponieważ ich uszkodzenie może spowodować groźne konsekwencje. Nowe i oryginalne części do opryskiwaczy znajdują się między innymi w internetowym sklepie rolniczym Poltechparts.pl - https://poltechparts.pl/czesci-do-opryskiwaczy. Patrząc na wybór części mamy do wyboru jeszcze jedną opcję.

Części regenerowane

Ciekawą alternatywą są oryginalne części regenerowane. Są to komponenty używane, które przeszły gruntowny proces odnowy w wyspecjalizowanych zakładach. Często takie elementy posiadają gwarancję, dzięki czemu mamy pewność, że wydane pieniądze nie pójdą na marne. Części regenerowane można kupić znacznie taniej dzięki ich wymianie z naszymi starymi komponentami.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla Was przydatny, a prace w polu będą sprawne i wydajne jak nigdy dotąd!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE