Reklama

O czym nie możesz zapomnieć wiosną? O trampolinie dla dzieci!

Opublikowano:
Autor:

O czym nie możesz zapomnieć wiosną? O trampolinie dla dzieci! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zanim na działkach pojawią się baseny, najpierw staną w nich trampoliny ogrodowe. Zapewniają one rozrywkę całej rodzinie, nie tylko dzieciom i mogą być używane w chłodniejsze dni. Zobacz, co warto wiedzieć przed zakupem trampoliny dla dzieci.

Dlaczego warto kupić dzieciom trampolinę ogrodową?

Skuteczne odciągnięcie dziecka od ekranu komputera czy tabletu bywa niemałym wyzwaniem dla rodzica. Zwłaszcza w pandemicznej rzeczywistości. Ruch turystyczny jest ograniczony, a parki rozrywki, aquaparki i sale zabaw nieczynne. Trampoliny ogrodowe umożliwiają aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu – we własnym ogródku. Godzinne skakanie pozwala spalić mnóstwo kalorii, co z pewnością docenią rodzice wyjątkowo energicznych maluchów. Przy okazji poprawia się kondycja i… humor.

Jaką trampolinę do ogrodu wybrać?

Odpowiednio dobrana trampolina ogrodowa zapewni Twoim dzieciom bezpieczną zabawę, przetrwa wiele sezonów, zmieści się w ogrodzie i… nie zrujnuje domowego budżetu. Dlatego kupując sprzęt, zwróć uwagę przede wszystkim na średnicę trampoliny, dopuszczalne obciążenie oraz zastosowane rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo. Trampoliny dla dzieci (zwłaszcza tych najmłodszych) obligatoryjnie posiadają:

  • siatkę mocowaną wewnętrznie, która oddziela skaczącego od sprężyn (to istotne nawet, jeśli sprężyny są dokładnie osłonięte),
  • optymalnie wyprofilowaną, bezpieczną drabinkę,
  • słupy usztywniające pokryte grubą warstwą miękkiej gąbki,
  • bardzo solidną i stabilną, najlepiej dodatkowo wzmocnioną konstrukcję,
  • zamykane wejście (zamek + klamra),
  • atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Trampolina ogrodowa dla dzieci - z siatką wewnętrzną i drabinką

Gdzie można kupić trampolinę dla dziecka?

Wiesz już, jaką trampoliną dla dzieci wybrać. A gdzie można kupić trampolinę? Najlepiej w dobrym sklepie ogrodniczym lub sportowym, internetowym lub stacjonarnym. Tanie trampoliny od producenta, z certyfikatami i gwarancją, odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, znajdziesz w sklepie Dollo - https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html.

Trampolina ogrodowa posiada niemiecki certyfikat bezpieczeństwa TUV GS

Jakie są rozmiary trampolin?

Producenci trampolin ogrodowych oferują różne rozmiary sprzętu. Dzięki temu, możesz idealnie dopasować batut nie tylko do wieku, wzrostu i wagi dziecka/dzieci, ale również do dostępnego miejsca na działce. Trampoliny ogrodowe na ogół mają kształt okręgu o średnicy od ok. 2,5 m do przeszło 4 m. Kilkulatkowi spokojnie wystarczy mały batut z wysoką, wewnętrzną siatką zabezpieczającą. Z kolei nastolatkowie i dorośli potrzebują ok. 4 m średnicy, by wygodnie i swobodnie skakać. Oprócz rozmiaru (średnicy), ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie. Parametr ten mówi o dozwolonej, łącznej wadze osób, które jednocześnie korzystają z trampoliny.

Trampolina ogrodowa o śr. 312 cm

Ile kosztuje trampolina dla dzieci?

Ceny trampolin ogrodowych zależą m.in. od producenta/marki, rozmiaru czy dodatkowych udogodnień. Dobre i tanie trampoliny z szeregiem akcesoriów w komplecie, kupisz już za kilkuset złotych.

O czym pamiętać, kupując trampolinę dla dziecka?

Trampoliny ogrodowe są rodzajem sprzętu sportowego, dlatego podczas skakania należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji producenta. Poinstruuj swoje dziecko, jak skakać bezpiecznie. Zwracaj uwagę, żeby każdorazowo ściągało obuwie, zamykało wejście i nie wnosiło do środka żadnych przedmiotów. Kontroluj zabawę. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych dzieci. Pamiętaj, że większość producentów zaleca skakanie w pojedynkę - nawet, jeśli kilku małych użytkowników nie przekracza dopuszczalnego obciążenia. Im więcej skaczących, tym większe ryzyko urazów. Ważne jest także regularne sprawdzanie stanu technicznego trampoliny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE