Reklama

Na jakie świadczenia finansowe możemy liczyć ze strony franczyzodawcy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. whitepress

Na jakie świadczenia finansowe możemy liczyć ze strony franczyzodawcy? - Zdjęcie główne

foto fot. whitepress

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Franczyza to dobry pomysł na biznes. Jej otwarcie wiąże się jednak z pewnymi nakładami finansowymi. Nie trzeba się martwić o to, że prowadzenie sklepu franczyzowego będzie kosztowne. Można bowiem liczyć na pomoc w tym zakresie od strony franczyzodawcy.

Sieci sklepów franczyzowych prześcigają się w ofercie skierowanej do przedsiębiorców, którzy chcą założyć swój pierwszy punkt handlowy. Jaki biznes otworzyć? Taki, w którym można skorzystać z dodatkowego dofinansowania.

Pomoc finansowa na start – niezbędna przy rozwoju franczyzy

Pomoc franczyzodawców na start jest związana z dużą konkurencją, jeśli chodzi o inne franczyzy na rynku. Trudno jest w takim przypadku o samodzielne rozwijanie biznesu tak, by w szybkim czasie zaczął on przynosić zyski. Jaki biznes otworzyć? Wiele sieci franczyzowych korzysta z zaawansowanych narzędzi marketingowych i oferuje liczne promocje, ale warto postawić na te, które oferują dotacje finansowe w określonej wysokości przy dogodnych warunkach.

Dobry pomysł na biznes a kwota dofinansowania

Pomysł na franczyzę można w pełni zrealizować przy odpowiedniej kwocie wsparcia. W zależności od franczyzodawcy zwykle jest to od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. U każdego z nich jest ono określone indywidualnie i zależy zwykle od tego, jaką dokumentację przygotuje franczyzobiorca. Precyzyjne określenie dodatkowych kosztów, które chce się ponieść w ramach działalności gospodarczej, pozwoli na uzyskanie całej wnioskowanej sumy i rozwój pomysłu na franczyzę.

Wsparcie finansowe od franczyzodawcy – w jakich kwotach i dla kogo?

Bez względu na to, jaki biznes będzie otwierany, każdy z franczyzodawców może indywidualnie podchodzić do kwestii wparcia finansowego, i to nie tylko w zakresie warunków finansowych. Dobry pomysł na biznes jest zrealizowany tylko przy spełnieniu określonych wymogów. Często na takie wsparcie można liczyć przy otwarciu pierwszego sklepu, a wniosek o nie trzeba złożyć w ustalonych w regulaminach widełkach czasowych, aczkolwiek nie jest to stała zasada. Jaki biznes otworzyć? Dogodne warunki finansowego wsparcia dostępne są m.in. w Żabce. To dlatego te sklepy franczyzowe cieszą się tak dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Jeśli chodzi o model biznesowy, jakim jest franczyza Żabka, pomoc finansowa dla franczyzobiorców obejmuje kwotę do 10 tys. złotych w ramach „Pakietu na rozwój biznesu” na każdy sklep. Środki te można przeznaczyć na różne inwestycje na początek lub na działania marketingowe. W ten sposób można rozszerzyć zakres działalności oraz osiągnąć przewagę konkurencyjną nad innymi sklepami osiedlowymi i sieciowymi. Wsparcie finansowe franczyzy do 10 tys. powinno wystarczyć na prawidłowy rozwój sklepu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE