reklama

Myjka parowa profesjonalna - co warto wiedzieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Myjka parowa profesjonalna - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEChoć w ostatnich latach ich popularność dość gwałtownie wzrasta, a specjaliści trudniący się branżą czyszczącą zgodnie przyznają, że stały się wręcz rewolucją na rynku, wciąż parownice profesjonalne dla wielu ludzi stanowią dość tajemnicze urządzenia. Stopniowo zaczynają one wypierać inne maszyny czyszczące, dzięki łatwości i szybkości wykonywanej pracy, ale przede wszystkim dzięki wysokiej jakości sprzątania, jaką oferują. Parownice profesjonalne są dziś powszechnie używane we wszystkich profesjonalnych firmach trudniących się sprzątaniem. Dlaczego? Co wpływa na ich popularność?

Czym są parownice profesjonalne?

 

Parownica profesjonalna występują także często określana jako myjka parowa profesjonalna. Obydwa określenia oddają istotę tych maszyn. Są to bowiem wysokiej jakości urządzenia, których zadaniem jest czyszczenie i dezynfekowanie wielu rodzajów powierzchni. Głównym wyróżnikiem tych maszyn jest para, jako główny środek czyszczący. Może ona być dodatkowo wspierana detergentem chemicznym, jednak nie zachodzi taka konieczność i najczęściej parownice profesjonalne wykorzystują jedynie suchą parę.

 

Wysoka jakość osiąganych efektów możliwa jest dzięki wykorzystywaniu wysokiej mocy i siły urządzenia oraz dużej wartości ciśnienia roboczego. W budowie urządzeń parowych należy wymienić przede wszystkim trzy główne elementy, które wpływają na rodzaj wykonywanej pracy.

Pierwszy z nich to bojler, który napełnia się wodą, a następnie ten ją podgrzewa.

Kolejnym etapem jest zamiana gorącej wody na suchą parę, za którą odpowiada drugi główny element konstrukcyjny, jakim jest moduł parowy.

Trzecia część parownicy to dysze, czyli części odpowiedzialne za wyprowadzanie pary na zabrudzoną powierzchnię. Myjki parowe różnią się między sobą zarówno parametrami technicznymi, jak np. moc silnika czy wartość maksymalnego ciśnienia roboczego, jak również fizycznymi, czyli rozmiarem, wagę lub pojemnością bojlera.

Wszystkie te różnice wpływają zarówno na komfort pracy, jak i jej wydajność. Parownice mogą posiadać także odmienne sposoby zasilania. Można postawić na mobilne urządzenia z zamontowanym akumulatorem, które nie ograniczają pracy długością przewodu, ale posiadają swój maksymalny czas funkcjonowania (do momentu rozładowania akumulatora), jak i urządzenia korzystające z podłączenia do sieci elektrycznej.

Wśród tych drugich, najbardziej sprawne są myjki parowe profesjonalne o zasilaniu trójfazowym.

Technologia suchej pary

Najbardziej znaczącą zaletą myjek parowych jest wykorzystywanie suchej pary jako głównego, a najczęściej nawet jako jedynego środka czyszczącego. Dzięki temu, urządzenia te wyróżniają się specjalną jakością.

Po pierwsze, czyszczenie staje się wygodne i łatwe, po drugie wysoce skuteczne i ekologiczne, a po trzecie uniwersalne.

Na uwagę zasługują szerokie możliwości wykorzystania urządzeń parowych. Mogą one bowiem czyścić rozmaite rodzaje powierzchni, jednak co najważniejsze, to fakt operowania suchą parą, czyli pozbawioną cząsteczek wody, o znikomym stopniu wilgoci.

Dzięki temu, urządzenia te mogą czyścić nawet maszyny elektryczne, dla których wilgoć jest zabójcza czy różnego rodzaju silniki. Można je także wykorzystywać do sprzątania w pomieszczeniach pozbawionych systemów odpływowych, ze względu na fakt braku konieczności odprowadzania wody. Sucha para nie pozostawia bowiem mokrych śladów.

Działanie parownic

Parownice profesjonalne działają przy wykorzystaniu suchej pary o wysokiej temperaturze. Powstaje ona przez podgrzanie wody w bojlerze, a następnie zamienienie jej na parę przez moduł parowy. Sucha para wystrzeliwana jest na zanieczyszczoną powierzchnię pod wysokim ciśnieniem, co powoduje, że siła uderzenia pary w cząsteczkę brudu jest olbrzymia, a tym samym przyczynia się to do rozpadu brudu i jego łatwego usunięcia.

Dodatkowo, para cechuje się wysoką temperaturą. Dzięki temu profesjonalna myjka parowa nie tylko czyści, ale także dezynfekuje powierzchnię zapewniając jej wysoki standard higieniczny, który z pewnością docenią alergicy. Wysoka temperatura pary zabija wszelkie drobnoustroje i bakterie, które w większości giną już w warunkach ok. osiemdziesięciu stopni Celsjusza, podczas gdy urządzenia parowe mogą wykorzystywać parę o temperaturze nawet 160 stopni Celsjusza.

Olbrzymim atutem czyszczenia parą jest fakt, że rozchodzi się ona z wyjątkową swobodą, dzięki czemu z łatwością dochodzi do nawet najmniej dostępnych zakamarków. Czyszczenie jest zatem łatwe, wygodne, ale nade wszystko bardzo sprawne.

Zastosowanie myjek profesjonalnych

Parownice profesjonalne wykazują bardzo szerokie zastosowanie, co czyni je urządzeniami uniwersalnymi. Nadają się one do pracy na różnego rodzaju powierzchniach.

Parownice czyszczą drewno, blachę, beton, ceramikę, szkło, materiały skórzane i inne tkaniny czy kamień.

Nadają się do czyszczenia ścian, posadzek, sufitów.

Wykorzystywane są także w auto detailingu.

https://www.youtube.com/watch?v=nILMm4S8Lgw

Profesjonalne parownice znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych, spożywczych, w halach produkcyjnych, na magazynach, myjniach samochodowych, warsztatach mechanicznych. Bywają wykorzystywane także do sprzątania firm oraz prywatnych gospodarstw domowych.

Opracowano:
Dystrybutor parowych urządzeń czyszczących Multi-Matic.pl
ul. Nad Jarem 4, 10-900 Olsztyn
https://multi-matic.pl/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo