Reklama

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca?

Opublikowano: czw, 19 mar 2020 14:00
Autor:

Kredyt konsolidacyjny. Kiedy się opłaca? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Banki oferują swoim klientom wiele produktów finansowych. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny. Skierowany jest on do osób zadłużonych, które mają problem z regulacją aktywnych zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny jest płatny. Opłaca się jednak po niego sięgnąć, jeśli chcemy połączyć zadłużenia i spłacić je na korzystniejszych warunkach. Jak wnioskować o konsolidację kredytów?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

 

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy oferowany przez banki. Skierowany jest on do osób zadłużonych, które mają problem z terminową regulacją obecnych zobowiązań finansowych. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kredytów czy innych produktów finansowych w jedno zobowiązanie. Rata nowego kredytu jest niższa, a okres kredytowania wydłużony. Zmiana parametrów zobowiązania ma pomóc w uregulowaniu wszelkich płatności.

 

Skonsolidować możemy:

  • kredyty gotówkowe;
  • kredyty hipoteczne;
  • kredyty samochodowe;
  • karty kredytowe;
  • limity na koncie;
  • płatności za zakupy online.
 

Kredyt konsolidacyjny wiąże się z dodatkowymi kosztami. Należy wziąć je pod uwagę jeszcze przed złożeniem wniosku o konsolidację. Może się okazać, że nie jesteśmy zdolni do regulacji nowego zobowiązania.

Kiedy warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny?

 

Kredyt konsolidacyjny to zupełnie inny rodzaj finansowania niż kredyt gotówkowy. Konsolidacja przeznaczona jest dla osób, które mają pewność, że nie poradzą sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Po konsolidację mogą sięgnąć osoby zadłużone. Ubieganie się o kredyt konsolidacyjny możliwe jest online, a także stacjonarnie. Złożenie wniosku wymaga przedstawienia danych osobowych oraz wszelkich informacji dotyczących zobowiązań, które chcemy połączyć.

 

Kredytodawca musi ocenić naszą zdolność kredytową. Jeśli okaże się, że mamy zbyt wiele zadłużeń i wysokość dostępnego kredytu ich nie pokryje, nie otrzymamy od banku dodatkowych pieniędzy.

 

Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie przy kilku zadłużeniach, których nie możemy spłacić, ponieważ:

  • raty zobowiązań są zbyt wysokie;
  • zapominamy o regulacji zobowiązań ze względu na różne daty płatności oddalone od siebie w czasie;
  • wzięliśmy zbyt wiele kredytów jednocześnie.
 

Konsolidacja kredytów dostępna jest dla wszystkich, którzy spełnią wymagania narzucone przez bank. Im większe mamy zadłużenie, tym stwarzamy większe ryzyko kredytowe.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - warunki

 

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy spełnić kilka wymagań narzuconych przez bank. Pierwszym z warunków ubiegania się o kredyt dla zadłużonych jest odpowiedni wiek. Kredytobiorca musi mieć ukończone minimum 18 lat. Bardzo ważna jest także zdolność kredytowa. Jeśli będzie ona zbyt niska, bank nie pozwoli nam połączyć zadłużeń.

 

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny wymaga wypełnienia specjalnego wniosku, a także podpisania dokumentów związanych z kredytowaniem. Tylko po dopełnieniu formalności możemy otrzymać pieniądze na regulację dotychczasowych zobowiązań.

 

Klient musi dostarczyć do banku dowód osobisty, a także umowy kredytów, które mają zostać skonsolidowane. Bardzo ważne są również dokumenty, które potwierdzą dochód klienta. Jeśli chcemy skonsolidować również kartę kredytową, warto przedstawić wyciąg z konta za ostatnie kilka miesięcy.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

 

Trudno określić, gdzie najłatwiej otrzymać kredyt konsolidacyjny. To zobowiązanie, które przyznawane jest tylko w wyjątkowych sytuacjach i po spełnieniu określonych warunków. Istnieje wiele banków, które mają w swojej ofercie konsolidację zobowiązań. Warto więc przejrzeć ofertę każdego z nich, aby wybrać najatrakcyjniejszą.

 

W przypadku kredytu konsolidacyjnego również ważne jest jego RRSO czy oprocentowanie. Dobrze jest wybrać ofertę, która będzie niosła za sobą niskie opłaty, a także dawała możliwość wzięcia wysokiej pożyczki. Warto skorzystać z oferty banku, w którym prowadzimy już rachunek osobisty lub mamy aktywny kredyt. Dlaczego? Ponieważ wiele instytucji oferuje promocje dla stałych klientów. Możemy więc dodatkowo obniżyć koszty naszych kredytów.

 

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych online

 

Nie tylko banki oferują produkty dla osób zadłużonych. Konsolidacja zaległych zobowiązań możliwa jest również w firmach pożyczkowych. Oferują one atrakcyjne pożyczki konsolidacyjne z niskim oprocentowaniem. Aby móc o nie wnioskować, należy wykazać pozytywną zdolność kredytową. Ponadto ważne jest to, aby osoba wnioskująca o pożyczkę była pełnoletnia. Niektóre firmy kierują swoje oferty do osób od 21, a nawet 25 roku życia. Warto sprawdzić ten warunek jeszcze przed złożeniem wniosku, aby nie spotkać się od razu z jego odrzuceniem.

 

Pożyczka konsolidacyjna dostępna jest po okazaniu historii płatności, umów dotychczasowych zobowiązań, a także wyciągu z konta. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, dlatego warto od razu uregulować wszelkie płatności. Pozostałe pieniądze warto przeznaczyć na nadpłatę pożyczki. Wcześniejsza regulacja zadłużenia zwykle jest darmowa.

 

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych pomaga odzyskać zdolność kredytową oraz wyjść ze spirali zadłużenia. Zanim się na nią zdecydujemy, warto rozpatrzyć wszelkie jej plusy i minusy. Może się zdarzyć, że mimo zmiany warunków kredytowania nadal nie będziemy mogli spłacić zobowiązania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.