Reklama

Jaką wagę samochodową wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jaką wagę samochodową wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Waga samochodowa to inwestycja, która szybko się zwraca i może być wykorzystywana przez bardzo długi czas na wiele sposobów. Jednak, aby tak się stało, trzeba wcześniej zakupić odpowiedni model, a przede wszystkim taki, który nie będzie narażony na częste awarie. Sprawdź, czym się kierować, aby wybrać wagę samochodową, która będzie wytrzymała i przysporzy najwięcej korzyści.

Gdzie kupić wagę samochodową?

Zawsze najważniejszą i jednocześnie najtrudniejszą kwestią jest wybranie sprawdzonego i godnego zaufania producenta wag samochodowych. Podczas poszukiwań można natknąć się na sporą liczbę ofert, jednak nie wszystkie zasługują na nasze zainteresowanie. Na stronie internetowej https://www.tamtrongroup.com/pl/product/waga-samochodowa-tamtron-scalex-1000p/ można znaleźć wiele wysokiej jakości ofert, dzięki czemu możliwe będzie zakupienie dokładnie takiej wagi samochodowej, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania przez długie lata.

Waga pojazdów

Pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru wagi samochodowej, jest ciężar pojazdów, które będą z niej korzystać. Jeśli z góry wiemy, że nie będziemy musieli ważyć samochodów, których waga nie przekracza 10 T, to nie ma potrzeby kupowania modelu przeznaczonego do radzenia sobie z działką legalizacyjną, wynoszącą 15 czy 20 T. Dzięki zwróceniu wcześniej uwagi na tę kwestię będzie można sporo zaoszczędzić.

Wielkość samochodów

Oprócz wagi nie można zapomnieć również o tym, że kluczowe może być to, jak duży pojazd zamierzamy ważyć. W szczególności chodzi tutaj o ich długość. Trzeba zdecydować, czy waga będzie wykorzystywana do pomiaru małych pojazdów, czy raczej większych, np. takich, posiadających przyczepy. W zależności od wielkości, a częściej długości samochodu, trzeba będzie dopasować rodzaj wagi.

Konstrukcja stalowa kontra betonowa — którą wybrać?

Stawiając na pomost wagowy, co jest jednym z najchętniej kupowanym rodzajem wag samochodowych, należy zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie konstrukcja stalowa lub też betonowa. Zawsze najważniejsze jest to, aby nie doprowadzić do sytuacji, gdy waga będzie uginać się z powodu zbyt dużego ciężaru pojazdu. Wydaje się, że kompromisem mogłyby być wagi stalowo-betonowe. Wtedy też konstrukcja ramy jest stalowa, a pozostała część betonowa.

Jednak, kiedy niezbędna jest nam raczej mała waga, której nośność nie przekracza 30 T, to najczęściej stawia się na wagi stalowe. Dzięki takiemu wyborowi znacznie łatwiej i sprawniej można dokonać jej przemieszczenia.

Zagłębinowa czy wyniesiona?

Należy także rozważyć, który typ wagi będzie bardziej dopasowany do naszych potrzeb — zagłębinowy czy lepiej wyniesiony. Warto poznać mocne strony obu rozwiązań, aby podjęcie ostatecznej decyzji było prostsze. Główną zaletą wag wyniesionych jest to, że wiążą się z mniejszymi kosztami związanymi z wylaniem fundamentów. Z kolei wagi zagłębinowe pozwalają uzyskać znacznie więcej miejsca na placu. Do tego wszystkiego sprawiają, że dostęp do elektroniki jest łatwiejszy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE