Reklama

Jak sprawdzić, czy odzież jest oryginalna

Opublikowano:
Autor:

Jak sprawdzić, czy odzież jest oryginalna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Czasy, w których podrobioną odzież można było rozpoznać po bardzo podobnie brzmiącej, ale nie identycznej nazwie już dawno minęły. Wprawne oko w mig wychwytywało podróbki chociażby po tym, że kształt lub kolor logo jest niezbyt dokładnie odwzorowany. Zobacz, po czym teraz możesz rozpoznać, czy odzież jest oryginalna!

Markowa odzież ma proste, solidne szwy

Obecnie, producenci podrabianej odzieży nie ograniczają się do wypuszczania partii ubrań, które mają tylko z grubsza imitować oryginały. Teraz podrabiana odzież wygląda niemal identycznie, jak ta oryginalna. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna i z pewnością można bezpiecznie kupować markową odzież. Po pierwsze, zwracaj uwagę na szwy w danym modelu odzieży czy galanterii skórzanej. Markowa odzież z całą pewnością uszyta jest z dbałością o każdy detal. Nieoryginalne bluzki czy sukienki będą miały strzępiące się i krzywe szycia, natomiast torby czy plecaki mogą mieć krzywo wszyte podszewki lub nierówne szwy po zewnętrznej stronie produktu. Takie sygnały powinny od razu wzbudzić Twoją czujność. 

Hologram jest potwierdzeniem oryginalności produktu

Markowa odzież od projektantów bez wątpienia ma wysoką jakość wykonania. Świadczą o tym liczne testy jakości, które przechodzi dana sztuka garderoby na każdym z procesów produkcji. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktu jest hologram, który znajduje się na metce. Nie jest to zwykła naklejka, którą możesz łatwo usunąć lub odkleić. Taki hologram to integralna część metki, której nie da się usunąć. Kupując markową odzież z takim potwierdzeniem jakości masz pewność, że wybierasz model oryginalny i nie masz szans natknąć się na podróbkę.

Sprawdź, z czego wykonana jest odzież

Wysokiej klasy odzież produkowana jest z dobrych gatunkowo materiałów. Rzadko kiedy zdarza się, że naprawdę wysoka jakość idzie w parze z marnymi, sztucznymi materiałami. Wszystkie dane odnośnie tego, z jakiego materiału zrobione jest dane ubranie, znajdziesz na metce ze składem. To właśnie na niej, w kilku językach powinno być napisane, czy jest bawełna, bawełna organiczna, jedwab lub jeden z rodzajów wełny. Dodatkowo, również na metce, powinny być zamieszczone informacje dotyczące pielęgnacji - w tym temperatury i czasu, w którym powinny być prane. Producenci markowej odzieży coraz częściej zamieszczają na metkach zabawne, krótkie teksty, które są mrugnięciem oka i próbą nawiązania kontaktu z konsumentem.

Detale, guziki, podszewki - to wszystko ma znaczenie

Jeśli dobrze znasz konkretną markę, to pewnie wiesz, czy stosuje ona napisy na guzikach, logo na zamkach lub metki z nazwą wszyte w podszewkę. Spokojnie, nie znając nawet zbyt dobrze konkretnej marki, jesteś w stanie odróżnić podróbkę od oryginału. Markowa odzież szczyci się tym, że jest wykonana z dużą starannością i dbałością o najmniejszy nawet detal. Guziki w oryginalnych produktach przyszyte są solidnie, nie musisz obawiać się, że odpadną w trakcie pierwszej próby zapinania. Słabo przyszyte guziki bardzo często charakteryzują odzież podrabianą. Delikatna, miękka podszewka, równo i dobrze skrojona, z pewnością będzie świadczyła o produkcie wysokiej jakości, a tym samym, będzie potwierdzeniem jego oryginalności.

Zbyt niska cena daje do myślenia

Wszyscy lubimy promocje i wyprzedaże, ale niektóre marki po prostu nie są w stanie zejść ze swojej pierwotnej ceny np. o 80%. Takie deklaracje cenowe powinny wzbudzić Twoją czujność i skłonić Cię do jeszcze wnikliwszej analizy danego produktu. Pamiętaj również o tym, że markowa odzież sprzedawana jest w sprawdzonych, wiarygodnych miejscach. Wszystkie miejsca o niskiej renomie lub rozpoznawalności powinny od razu wzbudzić Twoją czujność. 

.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE