Reklama

Jak prawidłowo malować paznokcie?

Opublikowano:
Autor:

Jak prawidłowo malować paznokcie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Pięknie pomalowane paznokcie są ozdobą każdej kobiety, jednak aby lakier atrakcyjnie się prezentował i długo trzymał się płytki, bardzo ważna jest jego prawidłowa aplikacja. Niezależnie od tego, jaki typ produktu wybieramy, istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pozwala na osiągnięcie najlepszego efektu manicure.

Odpowiednie przygotowanie płytki

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed przystąpieniem do malowania paznokci jest odpowiednie przygotowanie płytki. W tym celu poza nadaniem jej pożądanego kształtu, należy zająć się także usunięciem lub odepchnięciem skórek oraz wypolerowaniem i odtłuszczeniem powierzchni. Dzięki temu lakier lepiej będzie znacznie lepiej trzymał się płytki i nie zacznie przedwcześnie odpryskiwać. Zarówno przy manicurze hybrydowym, jak i zwykłym powinno się także pomalować paznokcie odpowiednią bazą, która zwiększy przyczepność lakieru kolorowego.

Prawidłowa technika aplikowania lakieru

Zarówno lakiery zwykłe, jak i hybrydowe aplikujemy na płytkę paznokcia w podobny sposób - zaczynając od jego górnej części, tuż pod skórką i przeciągając pędzelkiem aż do końcówki, następnie przechodząc do wypełniania boków. W przypadku lakierów zwykłych należy starać się wykonywać manicure szybkimi, pewnymi ruchami, unikając nadmiernych poprawek, które mogą prowadzić do powstania nieestetycznych smug. Z kolei lakiery hybrydowe możemy aplikować powoli, ponieważ nie zastygną, jeśli nie utwardzimy ich lampą. W obu przypadkach warto rozprowadzać na paznokciu jak najcieńsze warstwy i wybierać lakier hybrydowy i zwykły dobrej jakości, które nie tylko szybko zasychają, ale gwarantują także doskonałą trwałość.

Poprawki

W przypadku zalania skórek, usuwanie zabrudzeń wygląda inaczej w przypadku lakierów zwykłych i hybrydowych. Zacieki ze zwykłego lakieru usuwamy dopiero po jego całkowitym wyschnięciu za pomocą patyczka kosmetyczne namoczonego w zmywaczu. Z kolei hybrydę należy poprawić przed utwardzeniem jej w lampie, wykorzystując do tego na przykład  drewniany patyczek. 

Prawidłowo wykonany manicure pozwala cieszyć się pięknym i długotrwałym efektem zarówno przy wykorzystaniu lakierów hybrydowych, jak i zwykłych. Warto jednak wybierać do tego celu kosmetyki dobrej jakości, które nie rozwarstwiają się i nie gęstną w buteleczce, dzięki czemu ich aplikacja jest prosta i przyjemna. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE