Reklama

Druk dtg, czym jest i dlaczego warto?

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 07:55
Autor:

Druk dtg, czym jest i dlaczego warto? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Ubrania z nadrukiem już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Produkowane są nie tylko na potrzeby marek odzieżowych, ale również innych firm, które chcą posiadać własne uniformy dla pracowników lub gadżety reklamowe dla swoich klientów.

Istnieje wiele metod wykonywania nadruków na odzieży. Nie wszystkie są jednak w stanie zapewnić nam trwałość wzoru oraz jego żywe i głębokie kolory. Wśród tych metod, które cieszą się największą popularnością wymienić możemy druk DTG. Czym jest i dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie? Przekonajmy się.

Czym jest druk DTG?

Druk DTG czyli Direct To Garment to cyfrowa metoda nadruku bezpośredniego. W przypadku tego typu nadrukach na koszulkach nie musimy przygotowywać matryc lub sit. Nadruk odbywa się bezpośrednio za pomocą specjalnego plotera. Przypomina on nieco tradycyjną drukarkę atramentową. Farby wnikają w tkaninę a następnie są utrwalane np. za pomocą prasy

Zalety druku DTG

Metoda DTG ma wiele zalet, dzięki którym jest chętnie wybieranym sposobem ozdabiania odzieży. Przede wszystkim nadruki wykonane tą metodą są bardzo trwałe a przy tym charakteryzują się żywymi, wyrazistymi kolorami. Co ważne, farby wnikają w głąb włókien tkaniny, dzięki czemu nie tworzą na materiale twardej, nieprzepuszczalnej skorupy. Oznacza to, że materiał nadal pozwala skórze oddychać. Ponadto, nadruk nie zwija się, nie marszczy, nie stanowi również obciążenia dla koszulki. Warto również wspomnieć o tym, że jest praktycznie niewyczuwalny w dotyku (faktura tkaniny nie zostaje zaklejona).

Czy druk DTG ma jakieś wady?

Jak każda metoda, tak również druk cyfrowy na koszulkach nie jest wolny od wad. Podstawowym minusem tej metody jest stosunkowo wysoka (w porównaniu z innymi metodami nadruku) cena wykonania wzoru na koszulce. Wynika ona z konieczności używania najwyższej jakości farb, które są w stanie trwale połączyć się z tkaniną.
Pamiętajmy również o tym, że mimo swojej trwałości nadruki na koszulkach wykonane metodą DTG wymagają odpowiedniego traktowania w trakcie prania. Powinniśmy prać ubrania w niskiej temperaturze oraz dbać o to, by zawsze odwrócone były na lewą stronę. Dzięki temu posłużą nam znacznie dłużej.

Dlaczego ważny jest wybór dobrej drukarni?

Decydując się na zamówienie odzieży promocyjnej lub reklamowej, której wzory wykonane będą metodą DTG warto postawić na dobrą, sprawdzoną drukarnię, która posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu nadruków. Ważnym jest również to, czy drukarnia posiada nowoczesny sprzęt oraz korzysta z tuszy najwyższej jakości. Jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę poszukując dobrej drukarni jest https://www.colory.pl/. To firma, która ma na swoim koncie wiele udanych realizacji dla czołowych marek.

Podsumowując, technologia DTG to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o wykonywanie nadruków na ubraniach. Dzięki niemu możemy otrzymać bowiem wyraźne i co równie ważne, trwałe wzory na ubraniach takich jak koszulki, bluzy, spodnie, materiałowe torby oraz wiele innych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE