Kto kupuje rozbite samochody?
Powypadkowy samochód niekoniecznie nadaje się wyłącznie na złom. Auto może wyglądać na pierwszy rzut oka fatalnie, ale jak najbardziej da się je naprawić, tak że jeszcze przez co najmniej kilka lat pojazd będzie na chodzie. Powypadkowymi egzemplarzami interesują się zazwyczaj osoby potrafiące we własnym zakresie dokonać niezbędnych napraw – remont auta zajmuje czas i wymaga dodatkowych nakładów finansowych, ale ostatecznie wychodzi taniej niż zakup egzemplarza bez poważniejszych wad.
Są i skupy, takie jak kupimyauto.com, które przyjmują zniszczone samochody i rozbierają je na części, czasami robią to także osoby prywatne. Samochód przeznaczony na części wcale nie musi być tańszy – auto do generalnego remontu może wymagać wymiany drogich podzespołów, więc nabywca zaoferuje za wrak względnie niską cenę, podczas gdy rozbity pojazd z wartościowymi częściami do wymontowania będzie mieć odpowiednio wyższą wartość. Konkretna cena zależy po prostu od skali oraz rodzaju zniszczeń w powypadkowym samochodzie.
Jak sprzedać powypadkowy wrak?
Oferty skupów są korzystne cenowo, ale przede wszystkim zapewniają bardzo szybką transakcję. Wystarczy wysłać do skupu zgłoszenie online, na przykład przez stronę kupimyauto.com/skup-aut-torun/, a jeszcze tego samego dnia pojawi się wycena samochodu. Umowę kupna sprzedaży można podpisać od razu, jak tylko oferta skupu zostanie zaakceptowana przez kierowcę. Po wrak przyjeżdża laweta, w dogodnym dla klienta terminie, pieniądze wypłacane są w momencie podpisania dokumentów. Krótko mówiąc, wszystko zamyka się w maksymalnie kilku dniach.
Sprzedając rozbity samochód przez ogłoszenie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Chętni nie od razu się zgłoszą, do tego zwykle trzeba odbyć wiele rozmów zanim ktoś się ostatecznie zdecyduje, więc to rozwiązanie dobre dla kogoś, komu nie spieszy się z sprzedażą.