Reklama

Pierwsze 6 dni nowego taryfikatora. Jak jeżdżą kierowcy na drogach Podkarpacia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Pierwsze 6 dni nowego taryfikatora. Jak jeżdżą kierowcy na drogach Podkarpacia?  - Zdjęcie główne

Podkarpacka policja podsumowała pierwsze 6 dni nowego taryfikatora. Jakie są efekty? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Podwyżka mandatów, zaostrzenie kar, punkty karne po nowemu. Wszystko to obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Jak wygląda sytuacja na Podkarpaciu po pierwszych 6 dniach nowego roku? - Kierowcy jeżdżą wolniej i bezpieczniej - mówi rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Podinsp. Marta Tabasz - Rygiel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przedstawiła nam statystyki za pierwsze szesc dni nowego roku - od 1 do 6 stycznia.

Liczby mówią same za siebie, na drogach było mniej wypadków i osób rannych, a także przewinień kierowców w porównaniu do tego samego okresu z zeszłego roku.

- Odnotowano ponad dwukrotnie mniej wypadków i osób rannych. O blisko 50 zmniejszyła się liczba kolizji drogowych. Policjanci ujawnili mniejszą liczbę wykroczeń drogowych, w tym przekroczeń dopuszczalnej prędkości, co może dowodzić, że kierowcy jeżdżą wolniej i bezpieczniej

- przekazała rzecznik KWP w Rzeszowie.

Podkarpacka policja w dniach 1-6 stycznia 2022 roku odnotowała 8 wypadków, w których dwie osoby poniosły śmierć, 8 zostało rannych oraz 133 kolizje. Dla porównania, w tym samym okresie 2021 roku doszło do 19 wypadków, 2 osoby zginęły, 20 zostało rannych oraz 180 kolizji.

Co z kierowcami na „podwójnym gazie”? W tym roku policjanci ujawnili 38 nietrzeźwych kierujących, natomiast rok temu zatrzymano ich 43.

W pierwszych sześciu dniach tego roku policjanci nałożyli znacznie mniej mandatów na kierowców.

- Wstępne dane wskazują, że nałożono na sprawców wykroczeń drogowych 1211 mandatów, z czego 780 związanych było z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. 24 kierujących przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h

- poinformowała podinsp. Marta Tabasz - Rygiel.

Dla lepszego zobrazowania, w 2021 roku, w porównywanym okresie, nałożono 2875 mandatów karnych, 1163 za przekroczenie prędkości, natomiast 68 kierowców przekroczyło ją o ponad 50 km/h.

Jeden z nich otrzymał 2 stycznia 59-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który w Tuszymie jechał z prędkością 127 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 10 punktami karnymi, na 3 miesiące stracił także prawo jazdy. Zobacz wideo z policyjnego wideorejestratora. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy