Reklama

Na poligonie w Nowej Dębie znowu głośno. Będą strzelać z ostrej amunicji cały miesiąc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nowadeba.pl

Na poligonie w Nowej Dębie znowu głośno. Będą strzelać z ostrej amunicji cały miesiąc - Zdjęcie główne

Na poligonie w Nowej Dębie przez cały luty odbywać się będą ćwiczenia. | foto nowadeba.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba przez cały luty odbywać się będą ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne. 

Komendant OSPWL poinformował, że przez cały luty, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba w miejscowości Nowa Dęba i miejscowości Lipa prowadzone będą ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji. Odbywać się one będą także w dni wolne i świąteczne. 

- W związku z powyższym komendant OSPWL apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i przejeżdżających w pobliżu terenu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na teren poligonu

- czytamy w komunikacie. 

Komendant nadmienił, że o zakazie wstępu informują tablice ostrzegawcze, maszty z kulami i oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe.

- W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne – najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych

- przekazał komendant. 

Poligonu jest ciągle patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujący zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy