Reklama

Decyzja o zdalnym nauczaniu. 370 szkół na Podkarpaciu z zawieszonymi zajęciami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Decyzja o zdalnym nauczaniu. 370 szkół na Podkarpaciu z zawieszonymi zajęciami - Zdjęcie główne

Lawinowo przybywa placówek edukacyjnych na Podkarpaciu z nauką zdalną lub hybrydową | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE W najbliższym czasie Ministerstwo Edukacji i Nauki ma podjąć decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach. W poniedziałek (24 stycznia) wieczorem szef resortu rozmawiał w tej sprawie z Głównym Inspektorem Sanitarnym w sprawie bieżącej sytuacji epidemicznej w placówkach oświatowych.

Ponad 370 szkół na Podkarpaciu pracuje w systemie nauki zdalnej lub hybrydowej

Lawinowo rośnie liczba placówek szkolnych i opiekuńczych w województwie podkarpackim, gdzie naukę prowadzi się zdalnie lub hybrydowo. Według danych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie na poniedziałek (24 stycznia) takich szkół było aż 372. Liczba ta, z dnia na dzień, się zwiększa. 

Najwięcej zmian w pracy placówek edukacyjnych dotyczy szkół podstawowych - 239 placówek prowadzi naukę hybrydową,  6 naukę zdalną. 2 klasy ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia również ma częściowo zawieszone zajęcia. Dużo zakażeń wykrywa się w przedszkolach, w których 39 grup ma zajęcia hybrydowo, a 10 zdalnie. 

W podkarpackich szkołach ponadpodstawowych:

  • w technikach: naukę hybrydową pobierają uczniowie 29 klas, jedna placówka naucza zdalnie,
  • w liceach: 31 klas - hybrydowo, 2 - zdalnie,
  • w branżowych szkołach zawodowych I stopnia: częsciowo zawieszone zajęcia ma 10 klas.

Ministerstwo Edukacji: Decyzja o nauczaniu zdalnym w ciągu kilku najbliższych godzin

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie szefa resortu edukacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym. - Uzgodniono trzy warianty postępowania zależne od tego jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w Polsce. W zależności od decyzji służb sanitarnych lekcje w szkołach mogą ulec ograniczeniu - podało we wtorek ministerstwo. 

- To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych

- przekazał we wtorek Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji. 

Minister zwracał także uwagę, że wciąż rosnąca liczba zakażeń, stanowi obciążenie dla służb sanitarnych, które muszą rejestrować i monitorować ogniska zakażeń w szkołach, raportując następnie wywiady epidemiologiczne do kuratoriów. 

Decyzja o nauczaniu w szkołach może zapaść jeszcze we wtorek. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy