reklama
reklama

Heroiczny wyczyn ratowników z podstacji Podkarpackej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PSPR Mielec

Heroiczny wyczyn ratowników z podstacji Podkarpackej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
10
zdjęć

Ratownicy z podstacji Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Mielec w Dębicy dokonali heroicznego czynu, ratując życie w trudnych warunkach. | foto PSPR Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook
PODKARPACIEW Stasiówce położonej na południowym zboczu Dębicy, w terenie Pogórza Strzyżowskiego, doszło do niezwykłej akcji ratunkowej. Zespół ratownictwa medycznego z podstacji PSPR Mielec w Dębicy, składający się z ratownika medycznego Józefa Cebulskiego i jego kolegi, Witolda Ruszela, stanął przed wyzwaniem niesienia pomocy pacjentce z hipoglikemią, która dodatkowo doznała upadku uniemożliwiającego chodzenie.
reklama

Jak podaje portal korso.pl, dramatyzm sytuacji podkreślały trudne warunki atmosferyczne – temperatura spadła do -17 stopni Celsjusza, a dostęp do domu chorej był utrudniony przez zaśnieżoną i śliską dolinę. Ratownicy, dotarłszy na miejsce 300 metrów od domu pacjentki, zorientowali się, że dalszy przejazd ambulansem jest niemożliwy. Zdecydowali się na piesze zbliżenie, jednocześnie rozważając opcje transportu chorej do szpitala.

Sytuacja wymagała kreatywności i współpracy – ratownicy postanowili poprosić o pomoc Państwową Straż Pożarną, która dysponowała quadem z przyczepką. W tym czasie pacjentka została zabezpieczona termicznie i umieszczona na noszach typu podbieraki. Do akcji włączyli się również ochotnicy z OSP Stasiówka, którzy wraz z PSP Dębica, wyposażonymi w quad z przyczepką, dotarli na miejsce.

reklama

Dzięki sprawnemu działaniu i zaangażowaniu ratowników oraz pomocników z PSP i OSP, pacjentka została ewakuowana w pozycji leżącej i bezpiecznie dotarła na SOR w Dębicy. Ratownik medyczny Witold Ruszel, kierownik dębickiej podstacji PSPR Mielec, podkreślał, jak cenna była pomoc oraz jak ważna okazała się współpraca w tych ekstremalnych warunkach. Ta niezwykła akcja pokazuje, jak ważna jest zdolność do szybkiego reagowania i współpraca między różnymi służbami ratowniczymi w sytuacjach kryzysowych.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama