Reklama

Groził policjantom że ich zabije. Mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego usłyszał zarzuty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Groził policjantom że ich zabije. Mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne

Groził policjantom że ich zabije. Mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego usłyszał zarzuty.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PODKARPACIE Podczas jednej z interwencji na terenie Sędziszowa Małopolskiego, 45-latek awanturował się i groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Małopolskiego, który w czasie interwencji groził policjantom i ich rodzinom śmiercią. Mężczyzna odpowie również za znieważenie mundurowych i naruszenie ich nietykalności. 

Nietrzeźwy awanturnik w Sędziszowie Małopolskim

We wtorek, 16 maja, przed godz. 18 sędziszowscy funkcjonariusze zostali skierowani na jedną z posesji w Sędziszowie Małopolskim.

- Według informacji nietrzeźwy mężczyzna miał się awanturować, a także chciał kierować ciągnikiem rolniczym. Na miejscu mundurowi wyczuli zapach alkoholu od mężczyzny, którego dotyczyła interwencja. Od samego początku był on wulgarny wobec wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy

- przekazała Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach. 

45-latek nie wykonywał wydawanych mu poleceń, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, a ponadto kierował groźby pozbawienia życia w stosunku do nich i ich rodzin. Awanturnik został doprowadzony do izby wytrzeźwień.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz gróźb karalnych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wyrok dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu doszło do podobnej sytuacji w Kolbuszowej. 48-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, podczas interwencji, która miała miejsce 10 listopada 2022 roku w Kolbuszowej, znieważył interweniujących policjantów.

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej przekazała, że mężczyzna podczas interwencji, na którą wezwanych zostało dwóch funkcjonariuszy policji z KPP w Kolbuszowej, znieważył ich.

- Zwracał się do nich wulgarnie, używając przy tym słów uznanych za wulgarne, a ponadto groził policjantom, aby ci odstąpili od wykonywanych czynności

- wyjaśniła prokurator. 

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej, w poniedziałek, 8 maja podczas rozprawy, uznał 48-letniego mężczyznę winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 8 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. 

Joanna Kwiatkowska-Brandys zaznaczyła, że prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu i planuje złożyć odwołanie, domagając się wyższej kary dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy