Reklama

Kara za znieważenie kolbuszowskich policjantów. Prokurator zapowiada odwołanie od wyroku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kara za znieważenie kolbuszowskich policjantów. Prokurator zapowiada odwołanie od wyroku - Zdjęcie główne

Sąd wymierzył karę za znieważenie policjantów. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej wydał nieprawomocny wyrok dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego za znieważenie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Wyrok w ocenie prokuratury nie jest adekwatny do popełnionego czynu.

48-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, podczas interwencji, która miała miejsce 10 listopada 2022 roku w Kolbuszowej, znieważył interweniujących policjantów.

Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej przekazała, że mężczyzna podczas interwencji, na którą wezwanych zostało dwóch funkcjonariuszy policji z KPP w Kolbuszowej, znieważył ich. 

- Zwracał się do nich wulgarnie, używając przy tym słów uznanych za wulgarne, a ponadto groził policjantom, aby ci odstąpili od wykonywanych czynności

- wyjaśniła prokurator. 

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej, w poniedziałek, 8 maja podczas rozprawy, uznał 48-letniego mężczyznę winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 8 tys. zł. 

Joanna Kwiatkowska-Brandys zaznaczyła, że prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu i planuje złożyć odwołanie, domagając się wyższej kary dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy