Artykuł pochodzi z portalu Korso Sanockie, który jest jednym z bliźniaczych portali grupy AWR Korso. Jeśli interesujesz się historią i bieżącymi wydarzeniami tego regionu, to miejsce stworzone jest właśnie dla Ciebie.
Wielkie emocje i zacięta walka
Przygoda z gigantycznym sumem zaczęła się od kilku nieudanych podejść. Wędkarz przyznaje, że ryba przez dłuższy czas nie dawała się skusić na przynętę. Jednak w końcu nastąpił ten moment – sum zdecydował się zaatakować, a po zacięciu było jasne, że czeka go walka z prawdziwym kolosem. Ogromny zryw i mocny odjazd zwiastowały, że nie będzie to łatwe zadanie.Kilkunastominutowa walka pełna emocji zakończyła się sukcesem – udało się wyholować rybę pod łódkę. Na brzegu, przy świadkach, dokonano pomiaru i potwierdzono: sum miał dokładnie 230 cm! To osiągnięcie przekroczyło oczekiwania wędkarza i z pewnością zostanie zapamiętane na długo.
Sesja zdjęciowa i powrót do wody
Po krótkiej sesji zdjęciowej ryba została wypuszczona z powrotem do wody w świetnej kondycji. Wielki sum odpłynął z powrotem do głębin Jeziora Solińskiego, co jest pięknym gestem szacunku dla przyrody i lokalnej fauny.
Rekordowe połowy w Bieszczadach
Sobota na Jeziorze Solińskim okazała się wyjątkowo owocna dla wędkarza z powiatu leskiego. Oprócz gigantycznego suma udało mu się złowić kilka innych sporych okazów – sumy mierzące ponad dwa metry oraz piękne szczupaki, w tym jeden o długości przekraczającej metr!Jest to bez wątpienia jedno z największych wydarzeń wędkarskich w ostatnich latach w Bieszczadach i dowód na to, że Jezioro Solińskie wciąż skrywa wiele niespodzianek dla miłośników wędkarstwa.
Serdecznie gratulujemy mieszkańcowi powiatu leskiego tego niesamowitego osiągnięcia i życzymy kolejnych wspaniałych przygód na wodach Bieszczad!
Zapraszamy wszystkich wędkarzy, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, do odwiedzenia Jeziora Solińskiego – być może to właśnie tam czeka na Was następny rekordowy okaz!
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.