Reklama

Zakątek Szeptuchy na Podkarpaciu. Kim jest tajemnicza Monika Patkowska?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Monika Patkowska

Zakątek Szeptuchy na Podkarpaciu. Kim jest tajemnicza Monika Patkowska? - Zdjęcie główne

foto Monika Patkowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PO GODZINACH Monika Patkowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, z zamiłowania Bieszczadzką Szeptuchą, a prywatnie partnerką „Żmija” – Andrzeja Borowskiego, bieszczadzkiego artysty Zakapiora.

Jedna z najtrudniejszych lekcji w życiu to…właśnie odpuszczanie. Nie wiem jak Wy, ale ja uczyłam się tego przez większość swojego życia i dopiero kilka lat temu zaczęłam pojmować ten stan w praktyce. 

Dlatego też jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy zwracają się do mnie o pomoc w tym temacie. Jako osoba, która rzadko prosi o pomoc byłam mistrzem bycia “dzielna”. To określenie wydaje mi się najbardziej adekwatne do stanu, kiedy staramy się wszystkiemu sprostać i dostosować do oczekiwań otoczenia. A w dodatku uwieńczyć stan przemęczenia promiennym uśmiechem i postawą, że przecież tak należy. 

Nie odkładaj siebie samego na później

Jakież to szlachetne przecież, aby odkładać samego siebie na później. To cudowny sposób na wypalenie zarówno na tle prywatnym jak i zawodowym. Bywa, że w skrajnych przypadkach ludzie doznają załamania nerwowego, a mimo to nie wychodzą ze swoich ról tytanów ogarniania spraw świata i kosmosu. To prosta droga do depresji, zawału i innych następstw. Często powtarzam, że starość szczególnie w dobrym zdrowiu to przywilej i nadmierne pozostawianie czerpania radości z życia zwyczajnie …skraca je. 

Nie jest łatwo czerpać z życia, gdy przygniata Cię natłok sytuacji do ogarnięcia. Większość z nas w sposób masochistyczny dobiera sobie w zmęczeniu kolejnych zajęć.

Boimy się, że odpuszczając stracimy “coś” CZYTAJ DALEJ>>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy