Reklama

Tancerki z zespołu STEPS najlepsze! Wygrały konkurs w Trzcianie [VIDEO - ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MDK Kolbuszowa

Tancerki z zespołu STEPS najlepsze! Wygrały konkurs w Trzcianie [VIDEO - ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Zespół STEPS - laureatki pierwszego miejsca. | foto MDK Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Dziewczęta z zespołu STEPS wróciły z konkursu w Trzcianie z pierwszą nagrodą w swojej kategorii wiekowej. Utalentowane tancerki przygotowywała do występu Magdalena Chlebek.

Pierwsza edycja Ponadregionalnego Konkursu Nowoczesnych Form Tanecznych odbyła się 15 grudnia. Jej organizatorem było Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. 


Zespół STEPS. Fot. MDK Kolbuszowa

Nagrodzone za "Samotność w tłumie"

W kategorii wiekowej 13-15 lat, bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z zespołu STEPS. Grupa ta działa przy filii Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej - w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej. 

- Tancerki zostały docenione za wkład emocjonalny w wykonanie choreografii pt. "Samotność w tłumie" przygotowanej przez Magdalenę Chlebek

- informuje MDK w Kolbuszowej. 

Nagranie wideo z występu dziewcząt

Zobacz nagrodzony układ zaprezentowany podczas jednej z imprez w kolbuszowskim domu kultury.

Skład zespołu STEPS

- Zespół pod moją opieką działa od października 2020 roku. Jednak większość dziewczyn należących do grupy uczęszcza na zajęcia taneczne już od kilku lat. W skład zespołu wchodzą dziewczyny w wieku 11-16 lat. Są to: Klaudia Sitarz, Wiktoria Dębiak, Wiktoria Stępień, Amelia Bebło, Antonina Bebło, Karolina Fryc, Otylia Koczot

- wylicza Magdalena Chlebek. 

Choreografia pt. "Samotność w tłumie" powstała już w minionym roku szkolnym. Jej opracowanie trwało kilka miesięcy.

- Przy czym dziewczyny mają zajęcia raz w tygodniu, stąd taki czas

- dodaje nasza rozmówczyni, która nie kryje radości z sukcesu swoich podopiecznych.

Magdalena Chlebek o nagrodzie

- Cieszę się, że dziewczyny zostały w ostatnim czasie tak docenione podczas konkursów tanecznych, bo wkładają dużo pracy i serca w taniec. Takie wyróżnienia dają dużo motywacji do dalszej pracy zarówno tancerkom jak i mi jako choreografce.

Sama możliwość uczestnictwa w przeglądach i konkursach to cenne doświadczenie. Dziewczyny widzą jak inne zespoły występują, mogą same ocenić innych i porównać się do nich

- mówi Magdalena Chlebek.

Zapisz się do zespołu

Obecnie przygotowywana jest nowa choreografia, która w nowym roku zostanie zaprezentowana na kolejnych przeglądach, konkursach i lokalnych wydarzeniach. Cały czas trwa też nabór do zespołu. 

- Bardzo chętnie przyjmiemy nowe osoby w wieku od 11 do 16 lat, zwłaszcza z doświadczeniem w tańcu lub akrobatyce 

- dodaje choreografka. 

Zapisać się można poprzez stronę MDK Kolbuszowa na Facebooku lub dzwoniąc do domu kultury - tel. 17 227 15 63.

To nie pierwsza nagroda

Przypomnijmy, że zespół STEPS został także nagrodzony podczas 13. Wojewódzkiego Przeglądu Tanecznego "Roztańczona Jesień" w Głogowie Małopolskim. Przegląd zorganizowano 6 listopada, a dziewczęta zajęły w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce. 

 


Fot. MDK Kolbuszowa

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy