Reklama

Niesamowite dzieła Kazimiery Zagroby z Cmolasu [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z filmu (YouTube)

Niesamowite dzieła Kazimiery Zagroby z Cmolasu [FILM] - Zdjęcie główne

Kaziemiera Zagroba, ikonopisarka z Cmolasu. | foto Screen z filmu (YouTube)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie już po raz kolejny przygotował materiał o znanej osobie z Cmolasu. Tym razem o swoich dziełach, pasji i talencie opowiada Kazimiera Zagroba, ikonopisarka z Cmolasu.

Kazimiera Zagroba urodziła się w Porębach Dymarskich i już od dziecka pasjonowało ją piękno przyrody. Warunki społeczne środowiska wiejskiego, w jakich się wychowywała, nie sprzyjały rozwojowi jej pasji. Z upływem czasu, który poświęciła głównie na wychowywanie dzieci, swoje pasje rozwijała, angażując się w różne dziedziny działalności artystycznej.

Rozwój jej zainteresowań przybrał tempo wraz z powstaniem amatorskiej Grupy plastycznej „ART PASSION" w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie w 2008 r.

- W tym czasie pani Kazimiera namalowała swój pierwszy obraz. Dzisiaj na swoim koncie ma dziesiątki prac malowanych na płótnie, drewnie, szkle oraz inne rękodzieła stworzone w przeróżnych technikach i z różnorodnych materiałów. W jej malarstwie możemy podziwiać kompozycje kwiatowe, zwierzęta, pejzaże, wizerunki świętych, portrety oraz architekturę. Największą pasją pani Kazimiery stało się pisanie ikon, które powstają według starych metod. Tworzy sercem i duszą w towarzystwie modlitwy z uczuciem wytchnienia po latach ciężkiej pracy

- opisuje Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie przygotował materiał o pani Kazimierze, który swoją premierę miał wczoraj (piątek, 12 marca) na stronie internetowej SOK w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy