Reklama

Górniacy z Kolbuszowej Górnej górą! Wygrali

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MDK Kolbuszowa

Górniacy z Kolbuszowej Górnej górą! Wygrali - Zdjęcie główne

Górniacy zdobyli 1. miejsce w przeglądzie. | foto MDK Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KULTURA Zespół Ludowy ,,Górniacy” zbliżający się do 40 rocznicy (1982-2021) swojej działalności (filia Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowe Górnej) odniósł ważny w swojej karierze sukces artystyczny w XXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Ludowe Obrzędy i Zwyczaje.

W konkursie, który odbył  się 4 i 5 września w ośrodku kultury z Sędziszowie Małopolskim zespół zajął I miejsce. Grupa została wyróżniona spośród  9 innych podkarpackich zespołów. 

Kierownikiem zespołu jest od lat Elżbieta Czachor, wytrwale organizująca pracę zespołu, który pielęgnuje i zachowuje tradycje swojej miejscowości.

Górniacy (w liczbie sześciu osób) wystąpili z napisanym przez etnografa  przedstawieniem zatytułowanym ,,Zerwij ziele o poranku”

- Zespół mimo małej liczebności (wiele osób z powodów naturalnych  odeszło) wykazuje dużą aktywność. Kilka dni wcześniej wystąpił na dużym wydarzeniu jakim był I Festiwal Kultury Lasowiackiej ,,Etnolas” w Stalowej Woli. Górniaków będzie można obejrzeć w niedzielę na ,,Lasowaickich Zimiokach 2021” przy budynku  centrum na estradzie plenerowej

- czytamy na stronie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy