reklama
reklama

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Przed nami duże uroczystości w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Przed nami duże uroczystości w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
64
zdjęć

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Przed nami duże uroczystości w Majdanie Królewskim. | foto Archiwum Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kalendarz imprezObchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędą się w piątek, 3 maja. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim.
reklama

Bezpośrednio po mszy odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych do Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim, w którym udział wezmą parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, Mażoretki, Królewiaków oraz samorządowcy i mieszkańcy gminy. Uroczystości te są okazją do wspólnego świętowania, refleksji nad wartościami konstytucyjnymi oraz podkreślenia znaczenia tej historycznej daty dla polskiej tożsamości narodowej.

W programie artystycznym, który odbędzie się w GOK-u, mieszkańcy gminy będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowych występów z okazji 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To doskonały moment na uczczenie jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu świątecznym i okazję do uświetnienia wspólnych świąt patriotycznych.

reklama

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki Rzeczypospolitej. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji amerykańskiej. Konstytucja ta miała na celu zreformowanie ustroju politycznego i gospodarczego państwa oraz wprowadzenie równości praw dla wszystkich obywateli.

Uchwalenie konstytucji spotkało się z oporem arystokracji i Rosji, która uznała ją za zagrożenie dla swoich interesów. Mimo to konstytucja zyskała uznanie w Europie i stała się symbolem walki o wolność i niepodległość. Dziś Konstytucja 3 Maja jest uważana za jeden z najważniejszych aktów w historii Polski.

 

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama