Reklama

Święto Kłosa w Woli Raniżowskiej 2022. Sprawdź program dożynek w gminie Raniżów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Przed nami Święto Kłoda w Woli Raniżowskiej, czyli dożynki gminy Raniżów. Rozpocznie się ono mszą święta, a następnie przewidziano występy na scenie. Kogo zobaczymy?

 

  • Kiedy: niedziela (28 sierpnia)
  • Gdzie: plac przy OSP w Woli Raniżowskiej
  • Rozpoczęcie: godz. 14 - msza święta, godz. 15 - występy
  • Wstęp: bezpłatny 
 

W ostatnią niedzielę sierpnia w powiecie kolbuszowskim zaplanowano kilka wydarzeń, w czasie których rolnicy będą dziękować za plony. Dożynki odbędą się w Kolbuszowej i w Majdanie Królewskim. Mieszkańcy świętować też będą w Woli Raniżowskiej, gdzie po raz kolejny odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Święto Kłosa". 

Rozpocznie się ono mszą świętą o godz. 14. Będzie to nabożeństwo dziękczynne, które odprawione zostanie w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej. Po modlitwie przyjdzie czas na zabawę. 

Od godz. 15 zaplanowano występ artystyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Raniżowskiej z widowiskiem weselnym "Zbieranie na wianek". Godzinę później (godz. 16) publiczności zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Wolanie". Zaraz po nich (godz. 16.30) zaplanowano koncert Kapeli Ludowej "Na Wolską Nutę". 

W trakcie Święta Kłosa będzie można oglądnąć przygotowane wieńce dożynkowe. 

Organizatorem sierpniowego wydarzenia w Woli Raniżowskiej jest miejscowe KGW oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy