Reklama

Sołeckie polo, wyścig z najmłodszym i powożenie żywym wozem - takie atrakcje podczas Letniego Turnieju Sołectw w Niwiskach [ZDJĘCIA PLAKAT]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez Każda drużyna z danego sołectwa zmierzy się z pozostałymi. Kto okaże się najlepszy i stanie na pierwszym miejscu? To okaże się po Letnim Turnieju Sołectw z gminy Niwiska, które odbędą się w Hucinie.

 

  • Kiedy: niedziela (7 sierpnia)
  • Gdzie: stadion sportowy w Hucinie
  • Rozpoczęcie: godz. 17
  • Wstęp: bezpłatny 
 

Letni turniej w gminie Niwiska przed nami. Sołeckie drużyny zmierzą się w sześciu konkurencjach. 

Sołeckie polo

  • Konkurencja polega na tym, że jedna osoba z drużyny siada na taczce, a druga osoba kieruje taczką. Osoba, która siedzi na taczce musi miotłą toczyć piłkę. Zespół musi przejechać wyznaczoną trasę, okrążyć pachołek i wrócić na linię startu
 

Wyścig z najmłodszym z drużyny

  • Konkurencja polega na jak najszybszym przeniesieniu dziecka w kocu z linii startu do mety. Przenosi 3-osobowa drużyna.
 

Bieg z wodą

  • Konkurencja polega na tym, aby zawodnicy z linii startu z kubkiem w jednej ręce (bez przykrywania drugą ręką) przenieśli wodę z wiadra  do plastikowej butelki o pojemności 1,5 l w czasie minuty. Wygrywa zespół, który uzbiera najwięcej wody w butelce.
 

Powożenie żywym wozem 

  • Dwoje zawodników z zawiązanymi oczami będzie związana lejcami. Lejce te będzie trzymał 3 zawodnik i powoził powozem tak, aby w jak najkrótszym czasie przebyć wyznaczony slalom.
 

  • Zawodnicy rzucają w kierunku stojącego w odległości 2 metrów „palika” plastikowe obręcze. 
 

Przeciąganie liny

  • Konkurencja polega na tym, że zawodnicy ustawieni w szeregu przeciągają linę przez jedną nogawkę długich spodni. Finał koniec, ręka w górę z liną
 

Dzieci będą mogły pobawić się na dmuchańcach. Dla starszych mieszkańców wieczorem zabawa taneczna. Zapraszamy do galerii zdjęć. Zobacz fotografie z turnieju sołectw w 2010 roku. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy