Reklama

Dawna agronomówka w Bukowcu zostanie wyremontowana. Co z mieszkającymi tam osobami?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Dawna agronomówka w Bukowcu zostanie wyremontowana. Co z mieszkającymi tam osobami? - Zdjęcie główne

Dawną agronomówkę w Bukowcu czeka remont. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W planach urzędu jest przebudowa budynku dawnej agronomówki w Bukowcu (gm. Kolbuszowa). Co powstanie w budynku?

Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej, wyjaśnił, że zadanie to jest planowane na dwa lata.  - Będzie wykonane w pierwszym półroczu przyszłego roku. Pierwsza płatność planowana jest w tym roku, czyli 15 tys. zł - wyjaśniał skarbnik. Pieniądze zostaną przeznaczone na dokumentację projektową.

Przenieść bibliotekę

Krzysztof Wójcicki, członek prezydium, dopytywał o szczegóły. Do czego potrzebna jest dokumentacja i co planuje się tam zrobić. - Czy biblioteka w tym miejscu to optymalne rozwiązanie? - dopytywał. 

Stan techniczny dawnej agronomówki w Bukowcu wymaga pilnej interwencji. - Wykonania wszystkich prac związanych zarówno z dachem, stolarką, ścianami jak również wewnętrznymi instalacjami - wyliczał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Budynek od początku nie był remontowany pod kątem instalacji, stara stolarka, niedocieplone ściany, przeciekający dach. - Jest to nasze mienie i w związku z tym musimy przygotować się do tego, żeby można było zrealizować te prace - nadmienił włodarz. 

W budynku znajdują się dwa mieszkania. Był tam też punkt biblioteczny, który już od dawna nie jest użytkowany. - Biblioteka w tych warunkach miała duże problemy, żeby prowadzić tę działalność - tłumaczył Jan Zuba. Oddział biblioteczny znajduje się w budynku szkoły. 

Interweniowała dyrekcja i nauczyciele

- Szkoła się rozrasta, ma już ponad 100 dzieci. To są dzieci szkoły podstawowej plus dwa oddziały przedszkola. Społeczność Bukowca, dyrekcja i nauczyciele placówki zwrócili się do urzędu miejskiego, żeby w budynku dawnej agronomówki stworzyć warunki do przeniesienia biblioteki - tłumaczył Jan Zuba. Pomieszczenia, które zajmuje biblioteka, oddać na potrzeby szkolne. 

Z uwagi na to, że proces remontowy wymaga przygotowania dokumentacji, stąd też obejmujemy nią przyszły sposób użytkowania mieszkania na parterze. - Dla osób, które mieszkają tam na parterze, mamy przygotowane dwupokojowe mieszkanie w Kolbuszowej - przekazał burmistrz Zuba. 

Wszyscy radni zagłosowali za zaciągnięciem zobowiązania na 2023 rok w kwocie 15 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy