reklama

Rzemiosło, tradycja i smak dawnych czasów. W niedzielę warto odwiedzić skansen w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Rzemiosło, tradycja i smak dawnych czasów. W niedzielę warto odwiedzić skansen w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

W niedzielę warto odwiedzić skansen w Kolbuszowej. Dlaczego? | foto Archiwum Korso

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprezPokazy rzemiosła, warsztaty rękodzielnicze, regionalne potrawy i wystawy artystyczne – wszystko to czeka na odwiedzających już w najbliższą niedzielę, 13 lipca, w ramach wakacyjnego cyklu „Co niedzielę w zagrodzie” w kolbuszowskim skansenie.
reklama

Niedziela z tradycją w tle

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej po raz kolejny zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które łączy edukację z wypoczynkiem w otoczeniu lasowiackiej architektury. W ramach wakacyjnego cyklu „Co niedzielę w zagrodzie” organizatorzy przygotowali pokazy tradycyjnego rękodzieła, spotkania z twórcami ludowymi oraz degustację regionalnych potraw.

 

Przędzenie lnu i struganie łyżek

W zagrodzie z Woli Zarczyckiej, pod domem tkacza, na zwiedzających będzie czekać Zofia Fila z Mazurów. Zaprezentuje, jak dawniej przędło się len na przęślicy – narzędziu, które przez wieki wykorzystywano w wiejskich gospodarstwach. Jej pokaz to wyjątkowa okazja, by z bliska zobaczyć zanikające techniki pracy, które były codziennością naszych przodków.

reklama

Z kolei w zagrodzie z Jeziórka pojawi się Piotr Michniak – rzemieślnik z Nowicy, uznawanej za stolicę podkarpackiego łyżkarstwa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko obserwować proces powstawania drewnianych łyżek, ale także spróbować własnych sił w ich wyrabianiu. To niepowtarzalna okazja, by wrócić do domu z unikalną, własnoręcznie wykonaną pamiątką.

Kuchnia lasowiacka i niedzielny obiad z tradycją

W szkole z Trzebosi królować będą smaki Podkarpacia. Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Osuchowskiej, działające na terenie powiatu mieleckiego, przygotują tradycyjny niedzielny obiad. To szansa, by poznać lokalną kuchnię i spróbować potraw przygotowywanych zgodnie z dawnymi recepturami.

reklama

Wystawy i sztuka w historycznych wnętrzach

Na odwiedzających czekać będą również otwarte wnętrza zabytkowych budynków. Kościół z Rzochowa oraz spichlerz z Bidzin udostępnią wystawę malarstwa Luigiego Priore. Z kolei w domu parafialnym z Książnic podziwiać można będzie ilustracje Izabelli Kędzierskiej do książki „Kto nie wierzy, niech sprawdzi. Bajki Lasowiaków i Rzeszowiaków”.

Cennik biletów niedzielnych

  • Bilet normalny: 25 zł
  • Bilet ulgowy: 17 zł
  • Bilet rodzinny: 70 zł
  • Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny
  • Z Kartą Dużej Rodziny: 50% zniżki na każdy typ biletu

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo