Reklama

Przed nami piknik charytatywny dla Nikolki Rożek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Przed nami piknik charytatywny dla Nikolki Rożek  - Zdjęcie główne

Potrzebne jest wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację Nikoli. | foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W sobotę (9 kwietnia) na terenie gminy Kolbuszowa odbędą się dwie imprezy charytatywne. Jedną z nich jest piknik, podczas którego zbierane będą pieniądze na rehabilitację Nikoli Rożek.

 

  • Kiedy: sobota (9 kwietnia)
  • Gdzie: szkoła w Bukowcu
  • Rozpoczęcie: godz. 13
  • Wstęp: bezpłatny 
 

W programie:

  • kiermasz wiosenno-wielkanocny: ciasta i inne słodkości, sadzonki roślin, pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne, książki i wiele innych.
  • zabawy i animacje dla dzieci

Nikola urodziła się jako 3-miesięczny wcześniak. RTG wykazało, że dziewczynka ma guz obejmujący całe lewe śródpiersie. Nikola trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie wykonano biopsję. Diagnoza: pleuropulmonary blastoma II stopnia.

Po długim leczeniu dziewczynka wróciła do domu. W październiku 2015 r. na kontrolnym badaniu radiolodzy zauważyli zmianę masy guza. Okazało się, że jest to hamartoma – guz do operacji. W Polsce lekarze nie chcą podjąć się operacji. Aktualnie dokumentacja medyczna została wysłana do USA do konsultacji.

- Nikola pomimo swojej choroby jest uśmiechniętym i radosnym dzieckiem, oczkiem w głowie rodziny. Bardzo lubi chodzić do przedszkola i spotykać się z kolegami i koleżankami. Uwielbia tańczyć i śpiewać - czytamy na stronie Fundacji Iskierka. 

Potrzebne jest wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji Nikoli. Dziewczynka jest pod stałą kontrolą wielu specjalistów. Ma tracheostomię, wymaga respiratoterapii, gastrostomię – wymaga żywienia enteralnego. Ma zaburzenia odporności, niewydolność oddechową. 

Pomóc można, przekazując darowiznę na indywidualny numer subkonta i podzielenie się 1% podatku w okresie rozliczeniowym.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta: 24 1050 0099 6781 1000 1000 0932

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL24 1050 0099 6781 1000 1000 0932
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Nikola ROŻEK”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy