Reklama

Potańcówka w skansenie w Kolbuszowej z Kapelą Brodów [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kalendarz imprez W najbliższą niedzielę (19 czerwca) w skansenie w Kolbuszowej będą tańce i muzyka. - Wszystko zacznie się o 18, a skończy, gdy z podłogi zostaną wióry - zapowidają pracownicy kolbuszowskiego muzeum.

 

  • Kiedy: niedziela (19 czerwca)
  • Gdzie: skansen w Kolbuszowej
  • Rozpoczęcie: godz. 18
  • Wstęp: biletowany
 

Kapela Brodów to polski zespół folkowy z doświadczeniem budowanym od 1992 r., laureat niezliczonych konkursów, zapraszany na różnego rodzaju festiwale. Zespół koncertuje w całej Europie, m.in. w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Anglii, Rosji, na Węgrzech oraz w Rumuni, Białorusi, Litwie, Estonii i Szwecji.

- Tego niedzielnego wieczoru Witek Broda, Kuba Mielcarek, Zuzanna Zimończyk i Mirosław Łados zagrają polki, oberki, mazury, tramelki i inne skoczne utwory do tańca pochodzące ze zbiorów własnych, zbiorów Oskara Kolberga oraz archiwów Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

- mówi Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Liderem grupy jest Witek Broda, grający na skrzypcach i lirze korbowej, od wielu lat przemierzający Polskę w poszukiwaniu zapomnianych melodii i ostatnich ludowych muzykantów. Bierze on czynny udział w wielu projektach związanych z tradycyjną muzyką polską i tak mówi o swojej pasji:

- Repertuar kapeli wziął się z mojej włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. […] Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na samym początku, stąd Kapela Brodów.

Muzealni goście w takt muzyki ludowej również będą szukać tej specyficznej nuty, wyczuwać uniwersalne dla muzyki spod strzech brzmienia.

Bilety do skansenu i na koncert: 20 zł – cały, 15 zł – ulgowy, 57 zł – rodzinny, dzieci poniżej 7. roku życia – bezpłatnie, posiadacze Karty Dużej Rodziny – 50 proc.

- Po potańcówce będzie można także nabyć najnowszą płytę kapeli pt. „Krakowiaki”. Dodatkowo tego dnia będą czynne dwie wystawy czasowe: malarska Anny Zatorskiej pn. „Natura koloru” w spichlerzu z Bidzin oraz fotograficzna „Mamy karmiące w obiektywie Karoliny Migurskiej” w domu parafialnym z Książnic - dodają organizatorzy tego wydarzenia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy