reklama
reklama

Za nami Festiwal Psalmów Dawidowych 2023. Tysiące ludzi na stadionie miejskim w Kolbuszowej [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Za nami Festiwal Psalmów Dawidowych 2023. Tysiące ludzi na stadionie miejskim w Kolbuszowej [ZDJĘCIA - WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
63
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
GALERIADzisiaj (niedziela, 27 sierpnia) w Kolbuszowej odbyła się kolejna edycja Festiwalu Psalmów Dawidowych. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Piotra Rubika oraz Golec uOrkiestrę. Wydarzenie przyciągnęło na stadion przy ul. Wolskiej tysiące ludzi.
reklama

W ostatnią niedzielę wakacji w mieście nad Nilem po raz kolejny rozbrzmiały psalmy pokoju i dziękczynienia. Organizatorzy spodziewali się, że Festiwal Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej przyciągnie kilka tysięcy osób. Nie mylili się. Na stadionie były prawdziwe tłumy. Zdjęcia znajdziecie na końcu artykułu.

Trzeba zaznaczyć, że impreza organizowana jest przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR nieprzerwanie od 2016 roku. Na teren imprezy mogło wejść do 5000 osób. Ponad połowa to miejsca siedzące. Te bardzo szybko się wypełniły. Festiwal poprowadził znany duet: Karolina Gorczyca i Maciej Musiał.

reklama

Zobacz występ jednego z artystów dzisiejszego festiwalu. Wideo znajduje się poniżej:

Koncepcja tego wydarzenia odwołuje się do męstwa Sług Bożych Rodziny Ulmów z Markowej: (Józefa, Wiktorii i ich siedmioro potomstwa, w tym jedno nienarodzone), którzy zostali straceni w 1944 roku w trakcie II wojny światowej za udzielanie schronienia Żydom. Ich heroiczny postępek stanowi bodziec do popierania idei pokoju na globalną skalę, do promowania wzajemnego szacunku oraz do zaangażowania w ochronę każdego życia.

Józef i Wiktoria Ulmowie byli mieszkańcami wsi Markowa w przedwojennym województwie lwowskim, a dzisiejszym województwie podkarpackim. 24 marca 1944 roku okupanci dokonali tam okrutnego mordu na 17 osobach narodowości polskiej i żydowskiej. Zginęli wszyscy Ulmowie i ukrywani przez nich Żydzi.

reklama

W 2003 r. w diecezji przemyskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów, który toczył się w Watykanie. Rozmowę z Bogdanem Romaniukiem, wiceprezesem fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR oraz więcej informacji o procesie beatyfikacji znajdziesz w artykule: Beatyfikacja Rodziny Ulmów z Markowej faktem. "Heroizm tej rodziny nie poszedł na marne"

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama