Reklama

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia". Koncert uwielbienia w kościele w Majdanie Królewskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Wczoraj (niedziela, 20 listopada) w kościele pw. św. Bartłomieja w Majdanie Królewskim, w Święto Chrystusa Króla, odbył się Wieczór Uwielbienia. Koncert zorganizowała młodzież diecezji sandomierskiej i nie tylko.

Tegorocznemu koncertowi uwielbienia towarzyszyły słowa: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia". Wieczór Uwielbienia rozpoczął się punktualnie o godz. 18 w Święto Chrystusa Króla, a jego organizatorami była młodzież diecezji sandomierskiej, jak również spoza niej.

W tym roku podczas trwania koncertu można było wesprzeć modlitewnie lub finansowo chorego Adasia Wieczorka z Rozalina. Została bowiem zorganizowana specjalna zbiórka na ten cel. Modlitwę Uwielbienia poprowadził natomiast o. Celestyn Cebula.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

___

Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja Apostoła wzniesiony został w latach 17611791. Nad pracami budowlanymi czuwał miejscowy proboszcz ks. Szymon Wątróbski. Świątynię konsekrował bp A. Gołaszewski 19 czerwca 1792 r. Świątynia jest późnobarokowa (II poł. XVIII w.), z wieżą wznoszącą się nad głównym wejściem i sygnaturką na środku dachu.

Do parafii w Majdanie Królewskim należą: Brzostowa Góra, Majdan Królewski, Nowa Dęba (część: ulice – Bieszczadzka od torów, Borowa od torów, Działowa, Lipowa, Łąkowa, Niżańska, Sandomierska, Sarnia, Strzelnicza, Wesoła, Wspólna, Zawiszy).

Działają tutaj grupy parafialne takie jak: chór mieszany, Dziewczęca Służba Maryi, koła żywego różańca, Koło Misyjne, Koło Przyjaciół WSD, Liturgiczna Służba Ołtarza, Parafialny Zespół Caritas, Ruch Światło-Życie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy