Reklama

Uczniowie ze szkoły w Krzątce na lekcjach z astronomii i matematyki z Harrym Potterem. Nietypowe zajęcia w parku naukowym w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA W poniedziałek (21 listopada) uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzątce wzięli udział w konferencji naukowej w Rzeszowie. Odbywały się tam otwarte lekcje z astronomii czy matematyki z Harrym Potterem. Młodzi mieli także okazję usiąść za sterami samolotu na symulatorze lotów.

IV Konferencja naukowa pn. "Innowacje w edukacji" została zorganizowana przez kuratorium oświaty, w ramach której odbywały się lekcje otwarte i pokazy w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Pelczara w Rzeszowie. Wzięli w niej uczniowie klas 3 i 4 oraz 7 i 8.

Dla starszych klas przygotowano lekcję otwartą z matematyki i astronomii pn. "Stacja kosmiczna Promethean". Głównym zadaniem uczniów było wyznaczenie punktu w Układzie Słonecznym, który łączyłby planety: Ziemię, Merkury i Mars za pomocą wspólnego satelity.

- Przy okazji uczniowie poznali inne planety, które posiadają księżyce. Za pomocą udostępnionej aplikacji mogli sami dokonać symulacji, w której obserwowali drogę obiegu księżyców po orbicie

- czytamy na stronie szkoły.

Z kolei klasa 3 i 4 uczestniczyła w zajęciach o filmowej nazwie "Kolejność wykonywania działań z Harrym Potterem". Uczniowie utrwalali kolejność wykonywania działań w matematyce, wykorzystywali również kody QR, pod którymi ukryte były poszczególne zadania matematyczne. 

Po lekcji w parku naukowo-technologicznym uczniowie mogli zobaczyć i spróbować swoich sił na:

  • Symulatorze lotu samolotem F35 - kształtem przypominał kokpit prawdziwego samolotu. Program komputerowy symulował zachowanie statku powietrznego w różnych fazach lotu. Użytkownik miał szanse wcielić się w rolę pilota, poznając sterowanie oraz budowę samolotu.
  • Urządzeniu pt: „Fizyka jest wszędzie” - gdzie poznawali zjawisko przewodnictwa kostnego.
  • Urządzeniu do porozumiewaniu się Alfabetem Morse’a - pozwalał użytkownikowi na wpisanie wybranych słów przy pomocy klucza telegraficznego oraz na sprawdzenie poprawności wykonanych znaków na ekranie monitora. Użytkownik po przeciwnej stronie miał za zadanie rozszyfrowanie przesyłanego słowa.
  • W przygodzie z Okularami Wirtualnej Rzeczywistości (VR)
  • W Bolidzie – stanowisku Koła Naukowego Racing Team
  • Rowerach wyposażonych w blendery poruszane siłą mięśni
  • W warsztatach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, wyposażonych w drukarki 3D
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy