Reklama

Trwa remont w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Inwestycja pochłonie kilka milionów złotych. Zobacz, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Ponad 7 mln zł będzie kosztować modernizacja szkół na terenie powiatu kolbuszowskiego. Największa pula pieniędzy, bo ponad 4 mln złotych, przypadła dla Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Dzisiaj (czwartek, 17 listopada) sprawdziliśmy, jak przebiegają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku. Zobaczcie sami.

Wszystkie prace związane z modernizacją obiektów szkolnych wycenione zostały na 7 195 500 zł - informowała niedawno Barbara Żarkowska ze starostwa w Kolbuszowej. Najwięcej przypadło kolbuszowskiemu liceum - ponad 4 mln złotych.

W ramach tego zadania prace modernizacyjne odbywać się będą w: Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej, Centrum Kształcenia Zawodowego, Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

O planowanych inwestycjach w pozostałych placówkach możecie przeczytać w artykule: Wymienią okna, powstaną parkingi i wyremontują łazienki. Inwestycje za ponad 7 milionów w szkołach w Kolbuszowej i w Weryni.

WF na strzelnicy

W czwartek (17 listopada) sprawdziliśmy, jak przebiegają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku kolbuszowskiego ogólniaka. Przed robotnikami sporo pracy. Aktualnie wymieniane są okna na sali gimnastycznej oraz prowadzone są prace remontowe wewnątrz budynku - wyburzenia, odnowienie ścian i podłóg, wymiana instalacji oraz podłączenie mediów.

Dariusza Fusa, dyrektora kolbuszowskiego liceum, zapytaliśmy, gdzie na czas remontu zajęcia z wychowania fizycznego odbywają uczniowie. Ten uspokaja, mówiąc, że wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem.

- Całe szczęście, że mamy strzelnicę. Tam prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe lub uczniowie grają np. w ping-ponga. Są także zajęcia sekcji łuczniczej i strzeleckiej, bo jest taka możliwość. Przepisy na to pozwalają, że uczniowie mogą jedną godzinę lekcyjną WF-u przeznaczyć na tego typu zajęcia. Jest dość spora grupa młodzieży, która w ramach lekcji na nie uczęszcza

- powiedział szef kolbuszowskiego ogólniaka.

Koniec w przyszłym roku

Dariusz Fus chwalił firmę, która przeprowadza remont. Jak mówił, prace idą sprawnie i nie ma większych przestojów. Kiedy zostaną natomiast zakończone prace, a pomieszczenia zostaną oddane do użytku? Nastąpi to dopiero w nowym roku kalendarzowym.

- Termin remontu jest do końca stycznia przyszłego roku. Na razie wygląda na to, że prace przebiegają terminowo, więc jest szansa, że termin zostanie dotrzymany

- usłyszeliśmy od dyrektora szkoły.

Ten w rozmowie z nami dodał także, że zostanie wymienione całe ogrodzenie wokół szkoły na nowe, głównie metalowe oraz częściowo betonowe (tylko od strony Kolbuszowej Dolnej). Powstanie także dodatkowy monitoring oraz zostanie podłączona instalacja fotowoltaiczna, znajdująca się na dachu strzelnicy.

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej zaplanowano:

  • Wykonanie: parkingów wraz z jezdnią manewrową, odwodnieniem, oświetleniem i monitoringiem, a także remont istniejącego chodnika, zlokalizowanego bezpośrednio przy hali sportowej, wymianę ogrodzenia, budowę brakującego odcinka chodnika oraz wykonanie dwóch instalacji fotowoltaicznych na budynku strzelnicy.
  • Modernizację sali gimnastycznej, w której wymieniona zostanie cała witryna okienna; zamontowane zostaną także nowe drzwi prowadzące do pomieszczenia oraz wymieniona instalacja wentylacyjna, centralnego ogrzewania oraz elektryczna; ponadto w części socjalnej, obejmującej szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia dydaktyczne prowadzone będą prace polegające na wymianie: instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji, oświetlenia na energooszczędne, instalacji wod.-kan. oraz elektrycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy