Reklama

Trwa II Festiwal Kultury Lasowiackiej. Setki osób przyjechały na imprezę do skansenu w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA "Lesiok se ja, Lesiok, kaleta u pasa…" pod taką nazwą zorganizowano w niedzielę (4 września) w skansenie w Kolbuszowej imprezę inaugurującą dwutygodniowy II Festiwal Kultury Lasowiackiej. Do parku etnograficznego przyjechały setki turystów.

Pokazy lasowiackich rzemiosł i zajęć gospodarskich był jednym z punktów niedzielnej imprezy w skansenie w Kolbuszowej. Turyści mogli zobaczyć, jak m.in. jak plecie się koszyki, wyrabia garnki, obrabia len, czy wykonuje zabawki z drewna. Kto miał więcej chęci i czasu, mógł wziąć udział w warsztatach, w trakcie których wyrabiano świece czy kwiaty z bibuły, uczono się grać na instrumentach oraz gotowano. 

Na scenie w kolbuszowskim skansenie też się sporo działo i dziać jeszcze będzie (do godz. 18). W programie: 

  • tańce lasowiackie: Zespół Pieśni i Tańca „Kamień” z Kamienia
  • fragment wesela lasowiackiego – „Zmówiny”: Zespół „Cmolasianie” z Cmolasu
  • widowisko obyczajowe obrazujące codzienne życie Lasowiaków – „Jak to Górniacy się o las wadzili”: Zespół „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej
  • kapele lasowiackie: Kapela Kazimierza Marcinka z Kolbuszowej, Kapela z Majdanu Królewskiego, Cmolaskie Chłopoki z Kolbuszowej, Kapela Łola
  • gawędy o Lasowiakach: Anna Szewczyk z Kamienia oraz Elżbieta Czachor z Kolbuszowej Górnej

Niedziela to pierwszy dzień II Festiwalu Kultury Lasowiackiej, który do 18 września będzie odbywał się w północnej części województwa podkarpackiego. Turyści poznają sztukę i rzemiosło, kuchnię, zwyczaje, legendy i historię Puszczy Sandomierskiej.

Festiwal zorganizowany zostanie po części w Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Tarnobrzegu, Baranowie Sandomierskim, Grodzisku Dolnym, Leżajsku, Medyni Głogowskiej, Nowej Dębie oraz Stalowej Woli.

Za tydzień dwa dni imprezy w Kolbuszowej Górnej:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy