Reklama

Tak mieszkańcy bawili się w ten weekend w powiecie kolbuszowskim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w miniony weekend tłumie przybyli na sołtysiadę w Niwiskach oraz na turniej do kolbuszowskiego liceum. Zobaczcie zdjęcia z tych wydarzeń.

Sołtysiada w Niwiskach zorganizowana została w sobotę, 11 marca po raz ósmy. Wzięło w nim udział sześć sołectw: Niwiska, Trześń, Siedlanka, Zapole, Leszcze i Hucisko.

Impreza zorganizowana została po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Kategorie konkursowe wymyśliła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Konkurencje wymyślone zostały pod tematykę, jaką żyją obecnie mieszkańcy.

Sołectwa losowały, w jakich konkurencjach będą brały udział. Tradycyjnie, podczas sołtysiady w Niwiskach, było kolorowo i wesoło. 

Tego samego dnia w kolbuszowskim liceum odbył się Turniej Piłki Siatkowej o puchar posła Zbigniewa Chmielowca.

Podczas turnieju piłki siatkowej dla Oliwki Kret rywalizowało ze sobą 5 drużyn, również spoza powiatu kolbuszowskiego. O puchar posła Zbigniewa Chmielowca walczyły zespoły: ZST Kolbuszowa, UKS Kupno, Union Jack Nisko, Nienadówka i "Wyborowi". 

Zorganizowano również wiele atrakcji dla przybyłych gości. Była musztra paradna w wykonaniu Strzelców z ZST, pokaz broni palnej, symulator bezpiecznej jazdy, pokaz pierwszej pomocy, licytacja pisanki gigant, wykonanej przez Annę Piątek, nauczycielkę technikum w Kolbuszowej, taniec oraz malowanie twarzy.

- Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj spotkać się tutaj po tak długiej przerwie. Mam nadzieję, że dobrze będziecie bawić się w Kolbuszowej. Niech zwycięży najlepszy. W dzisiejszym turnieju gramy przede wszystkim dla dzielnej Oliwki

- powiedział poseł Zbigniew Chmielowiec w krótkim przemówieniu i dodał na koniec:

Celem akcji jest zebranie brakującej kwoty na leczenie uczennicy szkoły w Kupnie - Oliwki Kret, która od dziecka cierpi na padaczkę lekooporną i skrajne wcześniactwo. Dla prawidłowego rozwoju dziewczynki niezbędne jest kosztowne leczenie w klinice w Niemczech.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy