Reklama

Święto druhów i jesieni. Tak upłynęła sobota w sołectwie Bukowiec [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Wracamy do święta w sołectwie Bukowiec. To tam w sobotę (24 września) jubileusz 60-lecia świętowali druhowie z OSP Bukowiec, a mieszkańcy powitali jesień. Przeżyjmy to jeszcze raz na zdjęciach.

Punktualnie o godz. 14 w kaplicy pw. św. Ojca Pio w Bukowcu odbyła się msza odpustowa. Tym akcentem rozpoczęło się powitanie jesieni w sołectwie.

Główne uroczystości zaplanowano na godz. 15. W programie były m.in.: występy dzieci i młodzieży szkolnej, poczęstunek, dmuchańce dla najmłodszych oraz występ kapeli ludowej Górniacy, oraz zabawa taneczna z zespołem "Pro Dance". 

Okrągły jubileusz

Tego dnia swój jubileusz świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowcu. Druhom wręczono medale i odznaczenia za wysługę lat zasłużonym strażakom.

- 60 lat temu kilkunastu mieszkańców Bukowca podjęło się trudu stworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej, aby nieść ratunek ludziom, a jednocześnie czynić to Bogu na chwałę. Chcemy dzisiaj wyrazić ogromną wdzięczność i szacunek dla założycieli, ale również dla obecnie działających w strukturach OSP Bukowiec. Bardzo dziękujemy za piękne dzieło, które podyktowane jest troską o bliźnich, mieszkańców naszej pięknej ziemi kolbuszowskiej

- mówił Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

60 lat tradycji

O historii OSP w Bukowcu możemy przeczytać, chociażby w książce autorstwa Władysława Tabasza z 2002 roku, która nosi nazwę "Ochotnicze Straże Pożarne Podkarpacia na przełomie tysiącleci".

- Jednostka powstała 5 maja 1961 roku. Jej założycielami byli: Stanisław Sajdak, Jan Kołacz, Walenty Jakubczyk, Franciszek Draus, Władysław Biesiadecki, Henryk Kret, Piotr Kret, Jan Kowalski, Ludwik Kowalski, Józef Halat, Paweł Kowalski, Jan Jakubczyk, Jan Urban, Piotr Skowroński, Tadeusz Skowroński, Józef Antos, Józef Kołacz, Ludwik Zieliński, Piotr Kret s. Wojciecha, Andrzej Lechowski, Stanisław Starzec, Władysław Pas i Stanisław Micek

- czytamy w zapiskach autora.

W 1963 roku strażacy za pieniądze ze składek zakupili motopompę M-400 z wężami. Sprzęt ten przechowywali do 1982 roku w szopie naczelnika Stanisława Sajdaka. W późniejszym czasie druhowie nabyli samochód "Żuk" GLM, motopompę M-800, mundury wyjściowe i odzież specjalną. 

Aktualnie jednostka posiada samochód GLM 8 Renault. Od 2000 roku prowadzona jest kronika, w której odnotowano m.in. trudną akcję gaszenia pożaru w Czarnej Sędziszowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy