Reklama

Świąteczny kiermasz dla Amelii i Klary w Spiach i Kopciach. Zebrano dużą sumę pieniędzy dla dziewczynek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA W niedzielę, 18 grudnia w Spiach i Kopciach (gmina Dzikowiec) odbył się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Jak co roku, cały dochód z kiermaszu został przeznaczony na rehabilitację Klary Bieleń i Amelii Michalskiej, mieszkankom Spi i Wilczej Woli.

Dziewczyny, aby w miarę funkcjonować, muszą ćwiczyć. Potrzebna im rehabilitacja. Cała suma pieniędzy, którą udało się uzbierać podczas kiermaszu, zostanie przeznaczona na rehabilitację obu dziewczynek. Organizatorem zbiórki jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach, Świetlica "Świetlik" w Spiach oraz Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu.

We współpracę zaangażowały się okoliczne szkoły podstawowe, Centrum Kulturalno-Turystyczne w Wilczej Woli oraz lokalni usługodawcy i przedsiębiorcy.

Bogumiła Kosiorowska, dyrektor SCK w Dzikowcu, przyznaje, że akcje charytatywne dla dziewczynek organizowane są cyklicznie od około siedmiu lat.

- Kiermasz jest od lat, nie tylko ten świąteczny. Pieniądze są zbierane także przy okazji pikniku sportowego. W ten sposób są wspomagane obie dziewczynki. One wymagają cały czas rehabilitacji. Mieszkańcy pięknie się włączają w akcję, angażuje się całe społeczeństwo. Liczy się każda pomoc, każda złotówka

- przekazała dyrektor. 

Uzbierano 18 tysięcy złotych

Podczas Kiermaszu udało się zebrać 18 060 zł. Kiermasz został zorganizowany przez Świetlicę "Świetlik", Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach i Centrum Kulturalno-Turystyczne w Wilczej Woli. Akcję wsparł wójt gminy Dzikowiec, okoliczne szkoły podstawowe i lokalni przedsiębiorcy.

Klara Bieleń

Klara urodziła się 12 października 2015 r., w ciężkim niedotlenieniu. Była dwukrotnie reanimowana, a następnie poddana hipotermii. Mimo szybkiej i fachowej pomocy, jaką Klara otrzymała, na skutek rozległych wylewów do mózgu, powstały znaczne uszkodzenia w płacie czołowym i potylicznym, dlatego jej rozwój fizyczny i umysłowy jest opóźniony. Dodatkowo wynikła konieczność wyłonienia kolostomii.

Klara ma obniżone napięcie mięśniowe, nie siedzi, nie koncentruje wzroku, nie nawiązuje kontaktu wzrokowego. Ponadto jest chora na padaczkę. Codziennie walczy jednak wraz z nami o powrót do zdrowia, o uzyskanie jak najwyższego stopnia sprawności.

Pod koniec grudnia 2016 r. Klara została zakwalifikowana do terapii leczenia komórkami macierzystymi, która jest jednak płatna. Pomóc Klarze możesz, wchodząc na stronię dzieciom.pl. Link dostępny TUTAJ>>>

Amelia Michalska

Amelia cierpi na niezwykle rzadką chorobę artrogrypozę. Objawia się ona silnymi przykurczami mięśni oraz sztywnieniem stawów. Mieszkanka gminy Dzikowiec wymaga stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji. 

Pomóc Amelii możesz, wchodząc na stronię dzieciom.pl. Link dostępny TUTAJ>>>

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy