Reklama

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Zobacz fotografie z 1 września [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Uroczystym apelem uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych im Bohaterów Września 1939 r. rozpoczęli w czwartek (1 września) rok szkolny 2022/2023. To największa szkoła ponadpodstawowa prowadzona przez powiat kolbuszowski.

- Wakacje dobiegły końca. Czas wrócić do nauki i pracy. Pamiętajmy jednak, że i jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i radości - takie słowa skierowała w czwartek rano  do uczniów i nauczycielki Grażyna Pełka, dyrektor ZST w Kolbuszowej. 

- Mam nadzieję, że choć przed nami wiele wyzwań, uda nam się nam się przeżyć wiele wspólnych, dobrych chwil. Szczególnie ciepło witam uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności, nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. Wspólnie musimy o to zadbać, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym

- kontynuowała szefowa placówki.

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej rok, szkolny 2022/2023 rozpoczęło 743 uczniów w 24 oddziałach technikum i 3 oddziałach szkoły branżowej pierwszego stopnia. Nad edukacją i wychowaniem młodzieży będzie czuwać 71 nauczycieli i 9 pracowników obsługi i administracji. Dla uczniów klas czwartych technikum po szkole gimnazjalnej i trzecich klas szkoły branżowej jest ostatnim rokiem w murach tej szkoły. 

- Trzymam kciuki, abyście osiągnęli jak najwyższe oceny. Zdali egzaminy zawodowe i maturę oraz dostali się na wymarzone studnia - dodała Grażyna Pełka.

W trakcie uroczystego apelu na dziedzińcu szkoły minutą ciszy uczczono tragiczne wydarzenia, które rozegrały się 83 lata temu - napaścią Niemiec na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy