Reklama

Przegląd widowisk kolędniczych w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIA Początek 2023 roku Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej rozpoczął z przytupem. Dzisiaj na scenie prezentują się zespoły kolędnicze z najdalszych zakątków województwa podkarpackiego.

Dzisiaj (piątek, 6 stycznia) w święto Trzech Króli na kolbuszowskiej scenie swoje kolędowe scenki prezentują grupy kolędników. Jury spośród występujących wybierze najlepsze widowisko. Wynik poznamy za kilka dni. 

 

Dzięki organizowanemu od ponad 30 lat przeglądowi, Kolbuszowa świętuje Trzech Króli w sposób szczególny, bo jest wypełniona kolędnikami. Na scenie aktorzy z grup folklorystycznych wcieli się w postacie kolędników. Poprzebierani za anioły, heroda, turonia, diabła, śmierć, czy Żyda bawią publiczność, która licznie pojawiła się dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. 

 

W tradycji słowiańskiej kolędowanie polega na wymianie darów. Kolędnicy dawali gospodarzom i ich rodzinom życzenia, które miały przynieść szczęście i urodzaj. Od gospodarzy zaś dostawali świąteczne smakołyki lub drobne pieniądze. W każdym domu bardzo czekano na przybycie kolędników. Właśnie takie sceny odwzorowali przybyłe do Kolbuszowej grupy kolędnicze. 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć. Tam znajdziesz fotorelację z dzisiejszego przeglądu widowisk kolędniczych w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy