reklama
reklama

Piknik przy szkole muzycznej w Niwiskach. Zobacz zdjęcia z imprezy obok dworku Hupki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Piknik przy szkole muzycznej w Niwiskach. Zobacz zdjęcia z imprezy obok dworku Hupki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

GALERIANiedziele popołudnie (29 maja) społeczność Szkoły Muzycznej I st. w Niwiskach spędza bawiąc się na pikniku. Imprezę zorganizowano w parku krajobrazowym obok zabytkowego dworku Hupki.
reklama

W niedzielę już od godziny 15, w Niwiskach rozbrzmiewa muzyka. Wszystko za sprawą pikniku organizowanego przez miejscową szkołę muzyczną. Na scenie prezentują się młodzi artyści, którzy uczą się gry na instrumentach w tej placówce. Każdy popis muzyczny jest gromko oklaskiwany przez licznie przybyłą publiczność.

W programie tego wydarzenia znalazły się również gry i zabawy muzyczne, uczta grillowa i rozgrywki sportowe. Wstęp wolny. Na uczestników imprezy czekają także dmuchane zjeżdżalnie i słodkości przygotowane przez rodziców. Impreza potrwa mniej więcej do godziny 18.30.

reklama

Kto nie miał okazji zobaczyć tej części powiatu kolbuszowskiego może to zrobić dzisiaj. Szkołą muzyczna mieści się w zabytkowym dworku Hupki. Wokół jest otoczona parkiem krajobrazowym. 

Dr Jan Antoni Ernest Hupka był ostatnim właścicielem dóbr Niwiska wraz z dworem i resztą zabudowań założenia dworskiego. W zabytkowym dworze zobaczyć można secesyjną polichromię z 1912 roku autorstwa Karola Józefa Frycza.

Najciekawsze malowidło znajduje się w dawnej jadalni, a zarazem największym pomieszczeniu we dworze. Ściany tej sali ozdabiają duże pawie, stąd nazwa „Pod Pawiami”. W pomieszczeniach biblioteki znajdują się dwie sale, w których znajdują się zabytkowe polichromie. Jest to sala pod makami i pod wronami.

Obecnie dwór ten jest siedzibą Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki. Obok dworu stoi frontem do niego murowana, parterowa oficyna dworska, wzniesiona na początku XIX wieku. W obrębie dawnego założenia parkowo – dworskiego zwraca jeszcze uwagę pseudogotycki murowany i piętrowy spichlerz dworski z końca XIX wieku.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama