Reklama

Parafianie z Cmolasu hucznie świętowali odpust [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 7 sie 2019 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Jak co roku w sierpniu odbył się jeden z największych odpustów w powiecie kolbuszowskim. Parafianie z Cmolasu i okolic uczcili tym samym święto Przemienienia Pańskiego.

Święto to przypada na 6 sierpnia. Sanktuarium i parafia Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, co roku,  od 1 do 6 sierpnia organizuje huczny odpust i związane z nim uroczystości.

- Tegoroczne uroczystości odpustowe w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie w oczywisty sposób nawiązują do tego, co na cmolaskim Taborze przeżywaliśmy podczas odpustu w tamtym roku - pisze ks. Michał Bator, proboszcz, na stronie parafii. - Wówczas szczególnej refleksji poddane były nam słowa "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", nawiązujące do Dziejów Apostolskich, a w dalszej kolejności do programu duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski.

  Jak dodaje ksiądz proboszcz, w tym roku napełnienie Duchem Świętym i Jego obecność w nas pragniemy jeszcze bardziej odczuć i umocnić. - W dniach odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego przyświecać nam będą więc słowa "W mocy Bożego Ducha".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -2

    prawda

    to jest największy i najstarszy odpust w regionie kolbuszowskim, cmolaskie sanktuarium jest centrum życia duchowego w cały regionie