Reklama

Otwarcie sali gimnastycznej w Weryni. Minęło pięć lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 24 lut 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Pięć lat temu, 23 lutego 2017 roku, z półrocznym poślizgiem uroczyście oddano do użytku nową, dobudowaną część Szkoły Podstawowej w Weryni. Do dyspozycji dzieci i młodzieży została oddana nowa sala gimnastyczna oraz część z oddziałem przedszkolnym.

Przez prawie godzinę trwały przemówienia, podczas których każdy dziękował każdemu za to, że sala powstała. Następnie symbolicznie przecięto biało - czerwoną wstęgę, po czym biskup rzeszowski Jan Wątroba, który w tym dniu wizytował parafię w Weryni, poświęcił wybudowany obiekt. 

Najgłośniej tego dnia oklaskiwani byli jednak nieprzemawiający samorządowcy, ale uczniowie SP w Weryni, którzy dla zaproszonych gości i mieszkańców sołectwa przygotowali część artystyczną. 

Prace przy rozbudowie placówki rozpoczęły się we wrześniu 2014 roku. W dobudowanej części znajdują się sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-sanitarnym (szatnia męska, umywalnia męska, pokój trenera) oraz pomieszczenie na przedszkole. Inwestycja pochłonęła ok. 3,3 mln zł. 

Zgodnie z początkowym planem prace miały zakończyć się w czerwcu 2016 roku. Prace wydłużyły się jednak o kilka miesięcy. 

W pierwszej wersji zakładano, że szkoła w Weryni, po rozbudowie będzie wyglądać tak:


Fot. UM Kolbuszowa

Szacowano, że wykonanie takiego zakresu prac pochłonie ponad 6 mln zł. Ostatecznie stwierdzono, że gminy Kolbuszowa nie stać na taki koszt. Na zmianę gotowego projektu radni przeznaczyli z budżetu dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy